Arınç: AK Parti'nin başına Abdullah Gül geçecek

Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda koltuğunu kime teslim edeceğiyle ilgili açıklama yapan Arınç 'Abdullah Gül en güçlü seçenektir. Onun olabileceğini söylüyorum' dedi.

Arınç: AK Parti'nin başına Abdullah Gül geçecek
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ak Parti’nin başına gelmesinin güçlü bir seçenek olduğunu belirterek, “Onun olabileceğini söylüyorum. O olmazsa dünyanın sonu değil” dedi.

"SAF OLDUĞUMUZU İFADE ETTİK"

Arınç, star televizyonunda canlı yayında soruları yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte bazı bakanların zafiyeti olduğuna ilişkin açıklamasının sorulması üzerine, Arınç, "Bakanları hedefe koyan bir konuşmasını hatırlamıyorum. İyi niyetli demek lazım. Çünkü karşılaştığımız olaylarda hepimiz saf olduğumuzu ifade ettik. Kandırılmış, aldatılmış veya saflığımıza verilmiş olduğunu düşündük" yanıtını verdi.

OPERASYONLARIN YARGI AYAĞI OLACAK MI?

Son operasyonlara ilişkin, 30 civarında gözaltı yapıldığını, usulsüz, kanun dışı dinlemelerin söz konusu olabileceğini beliren Arınç, 5-6 aydan beri, dinlemelerle ilgili kayıtlar ortaya çıktığında idari ve adli soruşturmalar yapıldığını belirtti. "Yargı ve medya ayağı olabilir mi?" sorusuna ise Arınç, “17 Aralık’tan bu yana yaşadığımız olaylarda, bir yargı bağlantısının da destek verici bir tutum içinde olduğu ve görevlerini açıkça suistimal ettikleri, kötüye kullandıkları şeklinde bir delil varsa, şüphesiz ama onlar kendi kanunlarına da tabi."
Arınç, "30 Ağustos ile 2015 seçimleri arasında Başbakanlık teklifi yapılırsa, biz bunu kendi aramızda konuşuruz. Bunu benden daha iyi yapacak olanların da mevcut olduğunu söylerim ama görev olarak üzerimizde kalırsa, buna da hiç kimse itiraz etmez" dedi.

"DÜNYANIN SONU DEĞİL"

Arınç, Gül’ün Ak Parti’nin başına gelmesinin bir seçenek olup olmadığı sorusunu ise şöyle yanıtladı: "Elbette çok güçlü bir seçenektir. Onun olabileceğini söylüyorum. O olmazsa dünyanın sonu değil. Abdullah Gül kadar veya en az onun kadar çalışabilecek başka arkadaşlarımız da olabilir. Bazı meziyetleri sebebiyle ben şahsen Gül diyorum."

http://www.hurhaber.com/

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2014, 13:42

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER