Belediye Başkanı Şahin'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Mardin’in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Şahin'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
 Mardin’in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yayımladığı mesajda, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97'inci yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti.

 

Başkan Şahin, “Bugün, milli kurtuluş mücadelemizin başarıya ulaşmasının ardından, milletimizin yeni bir devlete ve yeni bir rejime kavuşmasının 97'inci yıl dönümünü kutlamaktayız. Cumhuriyetimizin düşman işgali altında ve çok zor koşullarda yürütülen bir Kurtuluş Savaşı sonunda kurulduğunu biliyoruz. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için onur ve gurur vesilesidir.

 

Cumhuriyetle birlikte tarih sahnesindeki yürüyüşünü büyük adımlarla sürdüren milletimiz, zamanla cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırarak muasır medeniyet hedefine ulaşma yolunda büyük mesafe almıştır. Bugün Türkiye hem kendi bölgesinde hem de dünya genelinde emin adımlarla kararlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu adımların Cumhuriyeti kuran değerler üzerinde yükselmesi ayrı bir sevinç ve gurur kaynağıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten inanmanın ve başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucuları, tüm şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilirken, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, başta Midyatlı hemşerilerimizin olmak üzere tüm Türk halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 12:12

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER