Vali Akkoyun, İl Tarım ve Orman müdürlüğünü ziyaret etti

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Kurum ziyaretleri kapsamında Mardin İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret etti. Vali Akkoyun, Kamu Hizmetlerini sunarken hem hızlı olacağız hem de gayretli ve güler yüzlü olacağız” dedi.

Vali Akkoyun, İl Tarım ve Orman müdürlüğünü ziyaret etti

Mardin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ziyaretinde İl Müdürü Menduh Dinler, İl geneli Kırsal Kalkınma Yatırımları, Tarımsal Desteklemeler, Kurumlarla Yapılan Ortak Projeler, Yatırım Projeleri, Arazi Varlığı, Tarla Ürünleri, Meyve Ürünleri, Hayvan Varlığı, Su Ürünleri ve Gıda Verileri hakkında Vali Akkoyun’a bilgi vererek sunum yaptı.

-“ÜLKEMİZ BÜYÜK DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM İÇERİSİNDE”
Toplantıda konuşan Vali Akkoyun, son 20 yıl içerisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimizin değişim, dönüşüm ve gelişim içerisinde olduğunu vurguladı.
Bu değişim ve dönüşümü yaşayan en önemli sektörlerimizden birinin de tarım alanı olduğunu kaydeden Vali Akkoyun, Türkiye’de tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın sayısının oldukça yüksek olduğunu söyledi.
Vali Akkoyun; “vatandaşlarımız tarım alanında, ekip – biçme yaparken daha modern ekipman ve araçlarla ve daha modern bilgilerle ürününü yetiştirmesi her zaman verimliliği artırıyor. Ürününü yetiştirirken de hasat ederken de yaşayacağı kaybı önlemek için yapılması gerekenleri veya yapılmaması gerekenleri, makina ve ekipman desteği ile ilgili bilgilendirmelerin en iyi şekilde anlatacağız, sunacağız. Vatandaşlarımızın bu değişimi ve gelişimi görmesi, hissetmesi sizin buradaki gayretinize bağlıdır” dedi.

-“HİZMETİN GECİKMESİ DEMEK YAPMAMAKLA AYNIDIR”
Mardin’de hızlı ve kaliteli kamu hizmeti prensibini benimsediklerini, çalışmaları bu şekilde sürdürdüklerini ifade eden Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, vatandaşların taleplerine anında cevap vermeye çalıştıklarını vurguladı.
Vali Akkoyun; “Bizler kamu hizmetlerini sunarken hızlı davranmalıyız. Vatandaşlarımızın taleplerine anında cevap vermeliyiz. Benim yanımda vatandaşa sunulan hizmetin gecikmesi demek yapmamakla aynı anlama geliyor. Tüm Kamu Personelimizden isteğimiz, kamu hizmetlerinde hızlı olmanız, vatandaşlarımıza yakın olmanız, gayretli, güler yüzlü, anlaşılır şekilde bilgilendirme ve yönlendirme yapmanız, vatandaşlarımıza karşı daha töleranslı ve en önemlisi ailenizden birine nasıl davranılmasını istiyorsanız o şekilde hizmet vermenizdir” ifadelerinde bulundu.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER