MAÜ ‘Genç Ofis’ Merkezi Törenle Hizmete Açıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi ile Mardin Gençlik Spor il Müdürlüğü arasında kısa süre önce imzalanan işbirliği protokolünün ardından tefrişatı tamamlanan MAÜ Genç Ofis binası, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleri ile törenle hizmete açıldı.

MAÜ ‘Genç Ofis’ Merkezi  Törenle Hizmete Açıldı
 Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüsünde yapımı tamamlanan  ‘Genç Ofis’ binasının  açılış töreninde konuşan Kasapoğlu;

“Öncelikle üniversitemiz rektörüne teşekkür ediyoruz. Bizim felsefemiz gençler nerdeyse biz ordayız. O yüzden üniversitelerimiz, liselerimiz ve  her nerede bize ihtiyaç varsa, biz orada olmaya devam edeceğiz. Her türlü imkânı gençlerimize sunmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki gençlerimiz burada hem bakanlığımızın çalışmaları ile ilgili, hem kendi ihtiyaçları ile ilgili hem de bundan sonra ki süreçlerde üretecekleri projeler noktasında çalışarak bir araya gelecek, sohbet edecekler. Burası gençlerin mekânı olacak. Başta üniversitemize, değerli gençlerimize ve Mardin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yaklaşık bin kişilik hizmet alanı ile gençlere büyük bir alanın tesis edildiğini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, geleceğin teminatı olan gençlerin; çeşitli sanatsal aktiviteler, kültürel ve sosyal faaliyetler ile gönüllülük projelerinde yer alabileceklerini söyleyerek her konuda öğrencilerin gelişimini desteklediklerini ifade etti.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın, Mardin İl Gençlik Merkezi ile sıkı bir iş birliği içerisinde çalıştığını belirten Özcoşar, Üniversite bünyesinde ki akademisyenlerin,  Mardin İl Gençlik Merkezi ve Mardin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan eğitimcilerin destekleri ile öğrencilerin arta kalan zamanlarını farklı aktiviteler ile değerlendirebileceklerini ve kendilerine değer katabileceklerini aktardı.

Öğrenci odaklı eğitim  anlayışıyla  yeni projelerin hayata geçirileceği müjdesini veren Özcoşar, Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüs alanında yapılacak 2000 kişilik kız yurdu binası yapım işinin yatırım programı kapsamına alındığını ve kampüste yapılması planlanankapalı spor salonu içinde görüşmelerin devam ettiğini belirterek, desteklerinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini sundu.

 ‘MAÜ Genç Ofis’ açılış törenine teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Mardin Ak Parti Millet vekilleri Şeyhmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Mardin Valisi Mahmut  Demirtaş, MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, MAÜ Genel Sekreteri Ömer Murat Öter ve protokol üyeleri ile gençler katıldı.

Açılış töreninin ardından hizmet binasını gezen Kasapoğlu, gençlerin sunduğu telli çalgılardan oluşan müzik dinletisine katılarak gençlere çeşitli hediyeler verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 12:25

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER