MARGİAD, Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyelerini Ziyaret Etti

Genç iş insanlarının ziyareti sırasında konuşan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk: Filistin gibi Kobani’yi de görmeliyiz

MARGİAD, Mardin Büyükşehir ve Artuklu Belediyelerini Ziyaret Etti
Türk,Filistin’in özgürlük mücadelesinin yanında olduklarını belirterek, “ “Filistin’in yanında da olmamız gerekiyor. Ancak Kobani’deki vahşeti de görmemiz lazım. Kobani’de gerçektende bir vahşet yaşanıyor” dedi.
Mardin Genç İş Adamları Derneği (MARGİAD) Yönetim Kurulu, Mardin Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Ahmet Türk ve Februniye Akyol’u ziyaret etti. Büyükşehir belediyesinin başkanlık makamında gerçekleşen 0rmek ve Mardin’e yönelik yatırımlar olduğunu dile getirdi. Görüşme sırasında konuşan MARGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Aslan, Mardin’in kalkınması sürecinde aktif olarak yer almak istediklerini dile getirdi. Yönetim kurulu üyeleri, daha sonra istek ve önerilerini eş başkanlarla paylaştı. Eş başkan Türk ise, Mardin’de istihdam olanaklarının yaratılması durumunda birçok sorunun çözüleceğini belirterek, “Gün Mardin’i ayağa kaldırma günüdür. Tabi işimiz çok zordur. Bu sıkıntılarımızı el birliğiyle çözeceğiz. Birçok projeyi yaşama geçirmeye çalışıyoruz; ama imkansızlıklar içerisindeyiz. Büyük bir borç yükü altındayız. Bu borç yüküne rağmen herhangi bir sosyal tesis dahi yapılmamış. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz, şimdi toparlanmaya çalışıyoruz. İş insanlarımızla doğru bir dayanışmayı gösterebilirsek en azından birçok tesisi kazandırabiliriz” dedi.
‘Kobani’de gerçektende bir vahşet yaşanıyor’
Daha sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türk, her zaman Filistin halkının özgürlük mücadelesinin yanında olduklarını ve gençlik dönemlerinde de bu desteğini sürdürdüğünü belirterek, şöyle devam etti: “Filistin’in yanında da olmamız gerekiyor. Ancak Kobani’deki vahşeti de görmemiz lazım. Kobani’de gerçektende bir vahşet yaşanıyor. Köylere gidip insanların kafalarını kesiyorlar. Bu bir vahşettir. Kobani için de bir iki kelime söylemelidir. Bu insanlık dışı durumu neden görünmüyor? Ayrıca bugün Kobani’de kalanlar sadece Kürt değil. Kobani’nin nüfusu 300 bin iken 600 bine çıkmış. 200 bin Arap yerleşmiş Kobani’ye. Onlar da sığınmışlar. Herkes bunlardan rahatsız. Orada sadece Kürtler yok. Arap ve Süryaniler de var. Tabi İŞİD’in tankına ve ağır silahlarına rağmen Kobani’de büyük bir direniş var.”
‘AKP’li olsaydım…’
Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Türk, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kürtlerin bir çözüm gücü ve anahtar görevinde olduğunun gösterilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kürtsüz cumhurbaşkanı olmaz mesajını verirsek çok şey değişebilir. Şayet ben bir AKP’li olsaydım barış için, demokrasi için, Kürtlerin gerçektende bir aktör olduğunu göstermek için Selahattin beye destek verirdim. Yani bir aktör ve bir çözüm gücü olduğumuzu ispatlamamız lazım. O zaman Türkiye siyasetinde bir etkimiz olur. Ama birinci turda Türkiye’de etkili bir güce dönüşmeliyiz. Hangi partiden olursak olalım seçime öyle bakmak lazım. Niçin birinci turun bu kadar önemli olduğunu halkı anlatmamız ve ikna etmemiz lazım. Biz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de büyük bir başarı bekliyoruz. Ki zaten bu anketlere de yansımız durumda. Alevilerin Ekmeleddin beye oy vereceğini pek sanmıyorum. Bu yüzden iyi bir oy alacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Mardin Genç İş Adamları Derneği (MARGİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, daha sonra Artuklu Belediyesi eş başkanları Sevinç Bozan ve Emin Irmak’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Mardin’in istihdamı ve eş başkanlık sistemi konuşuldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 17:23

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER