Mardin Valiliği’nden Patlama Açıklaması

Mardin Valiliği, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamaya ilişkin açıklamada bulundu.

Mardin Valiliği’nden Patlama Açıklaması

Mardin Valiliği, Yalım Mahallesi’nde dün gece yaşanan olay ve olayın ardından bir kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.  

Yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın canına ve malına kast ederek huzuru bozan yüzleri kapalı, ellerinde sapan olan grup, çoklu havai fişek atma mekanizması ve patlayıcı maddelerle zırhlı araçlarımıza saldırıda bulunmuştur.” denildi.

Gösteri yapan grubun dağıldıktan yarım saat sonra kuvvetli bir patlamanın duyulması üzerin polisin tekrar olay yerine intikal edildiğinin altı çizilen açıklamada, ancak herhangi bir bulguya rastlanılmadığı ifade edildi.  

Bir süre sonra yakınları tarafından Mardin Devlet Hastanesine ağır yaralı olarak getirilen Ali Akpınar isimli şahsın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği öğrenildiğine yer verilen açıklamada, “Adı geçen şahıs otopsi için Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir. Adli tıp kurumunda yapılan otopsi sonucuna göre; şahsın vücudunda çok sayıda şarapnel parçası girişi olduğu ve şarapnel parçaları ile uyumlu yaraların öldürücü nitelikte olduğu belirtilmiştir. Bazı basın yayın organlarında konunun istismar edildiği görülmekte olup maksatlı bir şekilde yapıldığı düşünülen bu tür haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemeleri ve bunlara ihtiyatla yaklaşması önem taşımaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2015, 00:36

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER