Mardin; Berlin İTB fuarında…

Dünya turizm sektörünün en büyük organizasyonlarından biri olan ITB Uluslar arası Berlin Turizm Fuarında Mardin ilimiz tanıtıldı,

Mardin; Berlin İTB fuarında…

1966 yılından beri Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve Avrupa’nın en eski turizm fuarı olan ITB Berlin Fuarı bu yıl 48.inci kez kapılarını uluslararası turizm camiasına ve ziyaretçilere açtı. Dünyanın önde gelen tur operatörleri, basın ve medya temsilcileri, Turizm bakanlıkları, rezervasyon siteleri, oteller, seyahat acenteleri ve seyahat severleri Almanya’da buluşturan 180 ülkeden 10.086 firmanın katıldığı ITB Berlin Fuarını yaklaşık 180 bin kişi ziyaret etti.

Mardin ilimizin kültür ve turizm potansiyellerini uluslararası boyutta tanıtmak amacıyla, 5-9 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Berlin Turizm Fuarına, Mardin ilini temsilen Mardin Vali Yardımcısı Ali Güldoğan, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Nezir Çelik, Mardin Müze Müdürü Nihat Erdoğan katıldı.

AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU MARDİN STANDINI ZİYARET ETTİ

Dünyadaki turizm profesyonellerini Berlin’de bir araya getiren organizasyonda; Berlin Kültür Müşavirliği tarafından sağlanan stantta Mardin İlimiz tanıtıldı. Fuar etkinlikleri çerçevesinde Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, Genel Müdürler, Başkonsolos, Kültür ve Turizm Ateşesi, yerli-yabancı acentalar ve katılımcılar ile çok sayıda yurtdışında yaşayan vatandaşımız ziyaret etti.

Global anlamda tüm turizm güzelliklerini keşfetme olanağı sunan fuarda, Mardin Valiliğince hazırlanan İngilizce ve Almanca tanıtım materyalleri, görseller cd ler ve hediyelikler ziyaretçilerin ilgisini çekti. Mardin’in kültürel zenginlikleri ile birlikte sabunculuk ve bakır işleme, Telkari sanatının da tanıtıldığı stantta ziyaretçilere badem şekeri ikram edildi. Fuar süresince tur operatörü ve acentalar kendi stantlarında ziyaret edilerek Mardin tanıtım materyalleri ayrıca verildi. Mardin Vali Yardımcısı Ali Güldoğan “Sözkonusu fuarda tur operatörleri ile konaklama satan firmaların iş bağlantıları için bu tür fuarlarda randevulaştıkları ve iş bağlantılarını kurdukları düşünüldüğünde Mardin’deki konaklama firmalarının, tur operatörlerinin de bu fuarlara katılım göstermesinin önem arz ettiği görülmektedir. Bu fuarlara katılım öncesinde de turizm partnerlerinin araştırılması, birlikte çalışma imkanı olanlar ile gerekli randevuların önceden internet üzerinden sağlanması gerekmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 23:51

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER