“Kudüs ve Aksa Tufanı’na Destek Mitingi” yoğun katılımla gerçekleşti

HÜDA PAR Genel Sekreteri Demir: Gazze’nin kuşatılması, İslam ümmetinin kuşatılmasıdır

“Kudüs ve Aksa Tufanı’na Destek Mitingi” yoğun katılımla gerçekleşti

Mardin’de Aksa Tufanı’na destek mitinginde konuşan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Milletvekili Şehzade Demir, “Söz konusu olan sadece Gazze’nin kuşatılması değil, İslam ümmetinin kuşatılmasıdır. İslam ümmeti darmadağın edildikten, kuşatıldıktan ve sahip çıkamaz hale getirildikten sonra sıra Gazze kuşatılmasına geldi.” Açıklamasına yer varilken HAMAS yetkililerinden Ebu Suheyb Fehed’da Aksa Tufanı, tüm zalimlerin tahtını salladığını söyledi.

Peygamber Sevdalıları tarafından Mardin’de düzenlenen “Kudüs ve Aksa Tufanı’na Destek Mitingi” yoğun katılımla gerçekleşti.  15 Temmuz Şehitler Parkı’nda başlayan mitinge, Mardin’in yanı sıra çevre il ve ilçelerden de gelen duyarlı halk da destek verdi.

Mitingde, Peygamber Sevdalıları Mardin Derneği Başkanı Molla Fesih Memiş HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Milletvekili Şehzade Demir ile HAMAS yetkililerinden Ebu Suheyb Fehed, birer konuşma yaptı.

Mitingin açılış ve selamlama konuşmasını Peygamber Sevdalıları Mardin Derneği Başkanı Molla Fesih Memiş yaptı.

Filistin’de, dünyanın seyirci kaldığı zulüm ve işgale karşı HAMAS öncülüğünde direniş gruplarının 7 Ekim’de Aksa Tufanı operasyonuyla siyonist işgal rejimine büyük bir darbe indirdiğini belirten Memiş, “Gazze kahramanlarına karşı şaşkına dönen İsrail, hıncını sivil halktan çıkarmak istercesine 85 gündür bütün gücüyle Gazze’ye saldırıyor. Bebek-çocuk, kadın-erkek, yaşlı-yaralı ayırt etmeden herkesi katlediyor. Şu bilinmelidir ki Filistin toprakları üzerinde adı israil olan bir devlet yoktur. Nehirden denize kadar Filistin’dir. Filistin, Filistin halkınındır ve İslam diyarıdır. Kudüs ise ümmetin ortak değeridir.” dedi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Milletvekili Şehzade Demir’de konuşmasında 7 Ekim’de direnişin Gazze’de başlattığı Aksa Tufanı harekatı sonrası, dünyanın yeni bir sürece girdiğini, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

“Bundan sonraki süreçte ya Kudüs özgürleşecek ya da Müslümanlara rahat kalmayacak”

Gazze ve Mescid-i Aksa’nın, islam ümmeti için olduğu kadar küresel emperyalizm için de ö, nemli olduğunu belirten Demir, “Bundan sonraki süreç ya Kudüs’ün özgürlüğüne vesile olacak ya da bundan sonraki süreçte Müslümanlara rahat kalmayacaktır. Çünkü küffar çıtasını yükseltmiş, İslam ümmetinin darmadağın olmasını hedefine koymuştur. İzzeddin el-Kassam kardeşlerimizin bu mücadelesini, bu tufanını niye başlattığını biliyor musunuz? Onların (küffarın) hedefleri büyüdü, onlar İslam ümmetini darmadağın etmek için harekete geçtiler. Bu nedenle diyorum artık hiçbir şeyi eskisi gibi olmayacak. Birileri kalkıp HAMAS için ‘terör’ diyor, ‘gayr-ı meşru’ diyor. Halbuki (HAMAS) 75 yıldan beri var olan vahşete, yıkıma, katliama, soykırıma karşı aziz bir özgürlük hareketidir, dünyadaki en meşru mücadeledir.” dedi.

Gazze’ye yönelik saldırıların sadece Gazze’ylı sınırlı olmadığını ifade eden Demir, “Mesele Gazze’den çok daha ileri bir şeydir. Siyonizmin, küresel emperyalizmin iş birliğinin geldiği noktadır. İslam ümmetinin hedefe konulduğu, İslam ümmetinin tamamı ile kaldırılmak istendiği bir sürece başlanmıştır. Bugün Aksa Tufanı sonrasında bütün küffarın, savaş gemilerini, ordularını memleketimize, Akdeniz’e ve diğer yerlere yığılmalarının anlamını hepimiz iyi bilmeliyiz.”

Demir, küresel emperyalizm ve siyonizm ittifakının yeni olmadığını; 1900’lü yıllarında başında bu yana devam ettiğini anlattı.

“İslam ümmetinin Gazze’yi koruması lazımdır”

Bugün İslam ümmetinin kalbinin, artık Gazze’de ve Mescid-i Aksa’da attığını ifade eden Demir, “Bugün eğer Gazze yıkılırsa, eğer Gazze düşerse, eğer Mescid-i Aksa düşerse İslam ümmeti diye bir şey kalmaz. Bunu Gazzeli kardeşlerimiz, el-Aksa Tugayları el-Kassam Tugayları çok iyi biliyorlar. O gün onlar bizi nasıl korumaya çalıştılarsa Çanakkale’de, bugün başta Osmanlı bakiyesi olan Türkiye olmak üzere bütün İslam ümmetinin Gazze’yi koruması lazımdır. Bu bir farzdır, bu bir vecibedir, bu insanlığa karşı, İslam Ümmetine karşı bir sorumluluktur. Bunu böyle anlamıyorsak eksik anlarız, bu görevimizi yapmazsak İslam ümmetine karşın nankörlük etmiş olacağız. Bunu yapmazsak İslam Ümmetinin yok olmasına sebep olacağız.” diye konuştu.

“Bugün Gazze’yi kuşatmak demek İslam ümmetini kuşatmak demektir”

Aksa Tufanı harekâtının, sadece Gazze’yi kurtarmak için değil İslam ümmetinin tamamının kurtarılması için yapıldığına işaret eden Demir, şöyle devam etti:

“Gazze kuşatmasını sadece Gazze’nin kuşatılması olarak mı anlıyorsunuz. Biz ilk günden beri ‘Gazze kuşatılması aslında bir ümmet kuşatılmasıdır’ diyoruz. Bunu anlamamak için kör olmak lazım, basiretsiz olmak lazım, hakikati görmemek lazım. Gazze kuşatılması, İslam ümmetinin kuşatılmasının son halkasıdır. Bugün hangi İslam ülkesi ya kuşatma ya da işgal altında değildir ki, bugün hangi İslam ülkesi özgürdür? Hep beraber bakalım bütün İslam ülkelerine. Bugün hangi İslam ülkesi Gazze’ye sahip çıkabiliyor?

Netanyahu kendi yerinde oturup bütün İslam ülkelerini nasıl tehdit ediyor? Gazze’ye sahip çıkmak demek, makamınızdan, mevkiinizden olmak demektir. ‘Kim makamının bekasını istiyorsa otursun oturduğu yerde’ diye herkesi tehdit etmedi mi? Bugün İslam ülkelerinin hangisi, hangi İslam şehri özgür bir şekilde, onurlu bir şekilde Gazze’ye sahip çıkabiliyor? Hiçbirisi… Bugün Mısır’ı darmadağın etmediler mi? Bugün Suriye’yi darmadağın etmediler mi? Bugün Irak’ı darmadağın etmediler mi? İran her türlü kuşatma altında değil midir? Türkiye niye kardeşlerine yeteri kadar sahip çıkmıyor? Evet bir şeyler yapıyor ama bunun yetersiz olduğunu hepimiz biliyoruz. İslam ülkelerinin diğerlerinin tamamına bir bakın! Hangisi rahat bir şekilde Gazze’ye sahip çıkabiliyor?

Dolayısıyla söz konusu olan Gazze’nin kuşatılması değil, İslam Ümmetinin kuşatılmasıdır. İslam Ümmeti darmadağın edildikten, kuşatıldıktan ve sahip çıkamaz hale getirildikten sonra daha yeni sıra Gazze kuşatılmasına geldi. Bunu net olarak böyle okumamız lazım. Dolayısıyla bugün Gazze’yi kuşatmak demek İslam ümmetini kuşatmak demektir. Bugün Filistin’e sahip çıkmak demek, Türkiye’ye, İran’a, Mısır’a, Şam’a, Bağdat’a, Tahran’a sahip çıkmak demektir. Emin olabilirsiniz Gazze düşerse, Mescid-i Aksa düşerse bir bir bunların hepsi düşecektir.”

HÜDA PAR Genel Sekreteri Şehzade Demir, Aksa Tufanı’yla, “İslam ümmetinin” sadece bir kavram olarak kaldığının, Batı’nın gerçek cani yüzünün yanı sıra direnişin kahramanlığının ortaya çıktığını kaydetti.

Demir, “Kahraman kardeşlerimizin ortaya koyduğu bir husus da şudur: Özgürlüğün bedeli ağırdır, özgür olmak isteyenler ancak bu ağır bedeli ödemeyi göze almak zorundadırlar. İslam Ümmeti, İslam ümmetinin mensupları bedel ödemeyi göze almadan hiçbir şekilde aziz olmazlar. İslam ümmetinin aziz olabilmesi için bütün Müslümanların, dünya Müslümanlarının bedel ödemeyi göze alması lazımdır. Allah’ın izniyle hepimiz bu bedeli ödemeye hazırız.” diye ekledi.

Ardından konuşan HAMAS yetkililerinden Ebu Suheyb Fehed, Filistin’e desteklerinden ötürü mitinge katılanlara teşekkür etti.

HAMAS yetkililerinden Ebu Suheyb Fehed: Aksa Tufanı, tüm zalimlerin tahtını salladı

Mardin’de Aksa Tufanı’na destek mitinginde konuşan HAMAS yetkililerinden Ebu Suheyb Fehed, “Aksa Tufanı, bütün zalimlerin tahtını salladı, Müslümanlara karşı ihanet içerisinde olup düşmanla anlaşanların gerçek yüzlerini ortaya çıkardı.” dedi.

“Sabırda birer örnek oldular”

Filistin halkının, işgalci siyonist rejime karşı ilk direnişini taşlarla verdiğini hatırlatan Fehed, “Ama şimdi görüyorsunuz, başını İzzeddin el-Kassam Tugaylarının çekmiş olduğu Filistin direniş mücadelesi, bugün oluşturmuş oldukları ordular ile israil ordusunu tarumar ediyor. Allah-u Teala Kur’an-ı Kerim’de, biz Müslümanlara şöyle buyurmaktadır: ‘Ey Yahya! Kitap’ı sımsıkı tut.’ Biz Müslümanlara lazım olan, bugün Kur’an-ı Kerim’e sımsıkı sarılıp O’nun yolunda cihat etmek için hazırlıkta bulunmaktır. Sizin mücahit kardeşleriniz de Kur’an’a olan bağlılıkları ile beraber cihat için hazırlıklarını yaptılar. Şu an gelinen aşamada, bütün dünyanın bir örnek olarak gösterdikleri sebatta, sabırda birer örnek oldular.” diye konuştu.

“Mücahitlerin bugünkü yolu Selahaddin Eyyubi’nin yolundan geçiyor”

Platformun sağındaki Ebu Ubeyde ile solundaki Selahaddin Eyyubi görseline işaret eden Fehed, “Ebu Ubeyde’nin ve mücahitlerin bugünkü yolu Selahaddin Eyyubi’nin yolundan geçiyor. Hadis-i Şerif’te varit olduğu üzere Peygamber Efendimiz şöyle buyurmaktadır: İnsanlar iki kısma ayrılacaktır. Bunlardan birincisi iman ehli olup küfür onlara bulaşmaz. İkincisi ise küfür ehli olup iman onlara bulaşmaz. Olması gereken grupta, olması gereken fırkada olmamız için gözlerimize basiret veren Allah-u Teala’ya hamd olsun.” diye ekledi.

“Aksa Tufanı operasyonu, bütün zalimlerin tahtını salladı”

Fehed, “Allah’a hamdolsun ki Aksa Tufanı operasyonu, bütün zalimlerin tahtını salladı. Ve yine Allah’a hamdolsun ki Aksa Tufanı operasyonu, Müslümanlara karşı ihanet içerisinde olan, düşmanla anlaşan, onlarla normalleşen hükümetlerin, düzenlerin gerçek yüzlerini ortaya çıkardı. Aksa Tufanı operasyonu ayrıca israil ordusunun çok zayıf bir ordu olduğunu ortaya koydu.” ifadelerini kullandı.

“Her şeyinizle Aksa’ya olan desteğinizi sürdürün”

Türkiye’de milyonlarca insanın, Gazze’deki mücahitler ile beraber olmak ve Filistin’i özgürleştirme mücadelesi içerisinde yer almak için can attığına inandığını söyleyen Fehed, “İnşallah kanlarımız ile geri alacağımız birliğimiz, maalesef ki çizilen sınırlar ile yok edilmiş durumda şu an. Ama her ne olursa olsun, her ne engel karşımıza çıkarsa çıksın, sakın ama sakın bu hakikatten vazgeçmeyin. Yapabildiğiniz her şeyi; mali destek, maddi destek, sosyal medyada olsun, çıkacağınız bu meydanlar olsun Aksa’ya olan desteğinizi sürdürün. Ve bundan emin olun ki hiç kimse sizi görmese dahi Allah-u Teala sizi görüyor ve yaptıklarınızı biliyor. Allah-u Teala, zatının ve Resul’ünün zafere ulaşacağını belirtmiştir. Allah’ın izniyle zafere ulaşacak olanlar bizleriz.” şeklinde konuştu.

Miting, İTTİHADUL ULEMA üyesi Molla Abdurrahman Mecit’in okuduğu dua ile sona erdi.  (İLKHA)

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER