Kadir Üründü'ye Yılın Gazetecisi Ödülü

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Meslektaşımız Kadir Üründü, Mardin'de ilk kez düzenlenen Mezopotamya Ödülleri töreninde Mardin'de yılın Gazetecisi seçilerek ödülünü aldı.

Kadir Üründü'ye Yılın Gazetecisi Ödülü
 

Mardin'in kültür, sanat ve turizmine dikkat çekmek için MİM Ajans tarafından bu yıl ilki düzenlenen Mezopotamya Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

MİM Yapım Ajans ve Organizasyon Sahibi Organizatör Mehmet Mazlum Bozdağ ile ünlü sunucu Özlem Demir tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Mezopotamya Ödülleri Mardin” ile ünlü sanatçılar, iş adamları ile şehrin yöneticileri bir araya geldi.

“Mezopotamya Ödülleri Mardin”' ile bir ilke imza atıldı. Tuğba Özay ve Şenol İpek'in sunduğu ödül törenine ünlü sanatçı Safiye Soyman, Faik Öztürk, Fatih Bulut, gibi birçok ünlü sanatçı, bölgenin öne çıkan iş insanları ile fark oluşturanların katılımıyla Raymar Hotels Mardin'de gerçekleşti.

 

ÖDÜLÜNÜ MARDİN LİFE EKİBİ ADINA ALDI

Ödül Töreninde Mardin'deki Yılın Gazetecisi Ödülü, Mardin life gazetesi Yazı İşleri Müdürü aynı zamanda Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü'ye verildi.

 

Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülünü Ünlü sunucular; Tuğba Özay ile Şenol İpek'in elinden alan Gazeteci - Yazar Kadir Üründü, Mardin'deki ilk başarılı gazeteci ödülünü 25 yıl önce gençler arasında düzenlenen bir anket yarışmasının sonucunda Mardin Gençlik Merkezi tarafından aldığını hatırlatarak başladığı konuşmasında;

"Mezopotamya'da bu toprakların bereketiyle adlandırılan böyle bir gecede ödüle layık görünmek benim için, ekip arkadaşlarım için yaşayacağımız gururun en büyüğüdür. Mardin Life Gazetesi olarak, her an ve her saatte haber takibi ile Web sitemizi güncelleyen 12 editör arkadaşım ve sahada haber takibini sürdüren 14 koca yürekli muhabir arkadaşımız adına alıyorum. "İki günü aynı olan ziyandadır" şiarından hareketle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da okuyucularımıza- takipçilerimize borçlu kalmamanın yüklediği sorumlulukla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bize bu ödülü layık gören; organizyon ekibine ben de ekip arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

 

Gazeteci-Yazar Kadir Üründü, 2017 yılında Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Uluslararası Basın Özendirme Yarışmasında; "Çarıklı Profesöre Veda" Başlıklı makalesiyle Türkiye'nin Yereldeki en iyi köşe yazarı ödülüne layık görünmüş, bu alandaki 1.'lik ödülünü dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ile dönemin Başbakan Yardımcısı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş'un elinden  almıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 09:58

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER