Vali Demirtaş’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıla bir mesaj yayınladı. Demirtaş mesajında şunları söyledi,

Vali Demirtaş’ın “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

 

“15 Temmuz 2016 tarihinde, ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır.

 

Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla çıktıkları sokaklarda, meydanlarda, yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte engellemiştir.

 

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı sürdürülen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Milletimizin 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı verdiği büyük kahramanlık destanı asla unutulmayacak, unutturulmayacak ve daima yaşatılacaktır.
Bu vesileyle; 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Hain darbe girişimini bir kez daha kınayacağımız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” vesilesiyle, aziz hemşehrilerimi 15 Temmuz 2021 tarihinde saat 20.00’de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Park’ında gerçekleştirilecek olan etkinliklere davet ediyorum.

 

Vatan, bayrak ve millet uğruna ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizin kıymetli yakınlarının, gazilerimizin ve ailelerinin daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, aziz milletimize en içten saygılarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 09:59

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER