İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin’de

Soylu, Mazıdağı'ndaki fındık işçilerini ziyaret etti. Nusaybin'de şehit olan vatandaşları için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin’de

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, bir dizi program ve ziyaret gerçekleştirmek üzere Mardin’e geldi.

 

Bakan Soylu’yu Mardin’e gelişinde havalimanında Vali Mahmut Demirtaş, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile il protokol Üyeleri karşıladı.

 

Kendisini karşılamaya gelenlere teşekkür eden Bakan Soylu, ziyaretlerine Sakarya ilinde yaşanan elim hadisenin ardından Mardin’e dönen fındık işçilerinin ikamet ettiği Mazıdağı ilçesi Yücabağ köyü ile başladı.

 

Bakan Soylu, ziyaret ettiği Yücabağ köyünde muhtar Mehmet Demir ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet edip sorun ve taleplerini dinledi.

Sakarya ilimizde yaşanan elim hadiseden sonra evine dönen Demir ailesini evinde ziyaret eden Bakan Soylu, işçilerden sorumlu Kasım Demir’i dinledikten sonra ailenin diğer fertleriyle de bir araya geldi.

 

Birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu belirterek Sakarya'da yaşanan olaya değinen Bakan Soylu, “Cumhurbaşkanımızın her birinize selamları ve muhabbetleri var. Allah razı olsun, bu sabah konuştuk. Buraya geleceğimizi de kendisine söyledik. Her birinize ayrı ayrı, bana da talimatı var. Gönülleri kırılmışsa, gönüllerini al dedi. Burası İstanbul'a da yakın Ankara'ya da yakın. Kanun var, nizam var. Burada bizleri temsil eden Sayın valimiz var, Kaymakam bey var, burada Milletvekillerimiz var, arkadaşlarımız var. Oluşabilecek her türlü durumda sizlerin yanında olacaklardır. Memlekette huzur var, çocuklar rahatlıkla okullarına gidebiliyorlar. Birlik beraberliğimiz çok önemli. Birliğimize kastı olanlar olabilir, huzurumuzu bozmaya çalışanlar olabilir. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışıyorlar. Bunların karşısında hepimiz dik duracağız, her zaman güçlü olacağız. Herkes işini yapacak. Kimisi tarlasına gidecek, kimisi işini yapacak, kimisi sizin gibi mevsimlik işine gidecek. Bizler sizin yanınızdayız.” dedi.

 

Hayatının büyük bir bölümü uzun zamandır bölgede geçirdiğine dikkat çeken Bakan Soylu, “Huzurun temini, buraların kalkınması ve gelişmesi, daha iyi bir noktaya gelmesi, çocuklarımızın okuması için. Huzur içerisinde yüzyıllardır süren beraberliğimizi devam ettirirsek bize top değse bir şey olmaz. Eksik olur mu olur, aksak olur mu olur, yanlış davranış Olur mu olur. Yanlış davranışın karşılığı olan durumlar var. Birincisi Millet ayıp etmişsin der, ikincisi hukuk, hepimiz birbirimize Allah'ın emanetiyiz. Birbirinize yanlışlık yaparsak bir de öbür dünya var bu da üçüncüsü. Memleketlerinden dolayı, cinsinden dolayı, cibilliyetinden dolayı ya da erkek, kadın olarak ayırmak doğru olmaz. Eğer insanlara yanlış davranırsak, insanları ayırt edersek öbür dünyada bunun hesabını veririz. Onun için ben size söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına sizlerden özür diliyorum. Doğru davranışlar değil. Bunu kabul etmeyiz. Onun için hep beraberiz. Başkalarına fırsat vermeden İnşallah çocuklarımızı hayırlı bir şekilde yetiştiririz. Allah hepinizden razı olsun. Üzerimize ne düşüyorsa da yapacağız Allah'ın izniyle.” diye konuştu.

 

Yanlış bir davranışın herkese mal etmenin doğru olmayacağını dile getiren Kasım Demir, “Olayın yaşandığı ilk günden bu yana Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve Kaymakam bey bizlerin yanında oldu. Devletimizin bütün desteğini eksiksiz bir şekilde gördük. Allah birliğimizi bozmasın. Maalesef böyle hadiseler yaşanabiliyor. Yanlış bir davranış yapıldı diye bunu herkese mal etmek doğru olmaz. Biz bu süreçte devletimizin desteğini ve yardımını yanımızda htik. Hukuki işlemlerimizi de başlattık. Umarım bir daha yaşanmaz. Desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.” dedi.

 

Mazıdağı Yücabağ köyünde gerçekleştirdiği ziyaretinin ardından Bakan Soylu, Nusaybin ilçesinde geçtiğimiz yıl YPG/PKK'lı teröristlerce sivillere yönelik düzenlenen havanlı saldırıda şehit olan vatandaşlar için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldıktan sonra Mardin’den ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 21:26

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER