Vali Cengiz Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahin ile beraber Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezini ziyarette bulundu. Ziyaret sırasından Vali Cengiz’i Zahireciler Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter ve esnaflar karşıladı.

Vali Cengiz Hububat Ticaret Merkezini Ziyaret Etti

Ziyarette Hububat Ticaret Merkezi esnafını ve burada tahıl ambarlarını yerinde gördü. Ambarlardaki ürünlere bakarak ovadaki yetişen ürünler hakkında bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“ Hububat Ticaret Merkezi esnafını birlik berberliğinden dolayı kutluyorum Kızıltepe ilçesinde çok güzel  ve istihdama katkı sağlayan ,  ticaret merkezini inşa etmişler. Böylesine büyük bir proje ancak bir dayanışma birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik duyguları içerisinde olabilecek bir iştir. Dernek Başkanı Mehmet Şerif Öter bey ve buradaki tüm esnafı tebrik ediyorum. Hububat Ticaret merkezi sadece Kızıltepe değil tüm ilimiz için yararlı olmuştur. İnşallah bu hasad  sezonu tüm esnaflarımıza çiftçilerimize bol kazançlı bereketli  olur.” Dedi.

Kızıltepe zahireciler derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter ise “ Sayın Valimiz ve sayın il emniyet müdürümüze bizleri ziyaret ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum.  Bizlere şeref verdiler. Buradaki ticaret merkezinde incelemelerde bulundular bizde buradaki esnaflar olarak bir şeyler yapmışsak bu hepimizin başarısıdır. Hububat Ticaret Merkezi projesini tasarlarken Velinimetimiz olan Çiftçilerimiz,tarım sanayicilerimiz,Nakliye  sektörü ve esnaflarımızın her türlü  ihtiyacına cevap verebilecek kapasitede ve işyeri ihtiyacın yanı sıra bir yaşam kenti kurduk  .” Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 23:27

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER