Dünyanın En Uzun Adamı Kösen Çev-Gön’ü ziyaret etti

Dünyanın en uzun adamı Mardinli Sultan Kösen Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneğini (ÇEV-GÖN) ziyaret ederek çevreye olan duyarlılığını dile getirdi.

Dünyanın En Uzun Adamı Kösen Çev-Gön’ü ziyaret etti

Dünyanın en uzun adamı unvanını elinde bulunduran Mardinli Sultan Kösen, Menajeri MVB Organizasyon Müdürü Mehmet Veysi Bora ile birlikte Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı  Menduh Çakar’ı ziyaret etti. Ziyarette Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter ve basın mensupları da hazır bulundu.

 

ÇEV-GÖN Başkanı Çakar’ı evinde ziyaret eden Kösen ziyaretiyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu. “ Çevre gönüllüsü biri olarak Kızıltepe’de uzun yıllardır faaliyet gösteren Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği’nin çalışma ve etkinliklerini yakından takip edip özellikle dernek başkanı Menduh Bey’e emeklerinden dolayı minnettarlığı bir borç biliyorum. Çevreyi seven ve önemseyen biriyim ve özellikle değerli dernek başkanımızın bölgemiz için hiçbir çıkar gözetmeden verdiği emeklerin ve çırpınışlarının ne kadar önemli ne kadar değerli olduğunu bilmekteyim.

Ancak değerli başkanımızın bu çırpınışlarına hepimizin az da olsa destek vermesi gerekmektedir. Huzurunuzda yetkililere bu anlamlı çalışmaları destekleyip her türlü faaliyette Menduh Bey’e yardım etmeleri gerektiğini söylüyorum.

Özellikle etrafımıza baktığımızda kuru, insanı hayattan soğutan alanları gördükçe içim yanmakta, verimli topraklarımızın gün geçtikçe betonarme bir yapıya dönüşmesi tüm çevre dostları gibi beni de üzmektedir. Bu konuda duyarlı olan derneğimize herkesin destek vermesi gerekmektedir.

Ben de bunu bir borç bildiğim için derneği ve Başkanımız Menduh Bey’i ziyarete geldim. Ben şu ana kadar hiçbir sendika, dernek ya da kuruluşun reklamını yapmadım. Fakat Kızıltepe Çevre Gönüllüleri’nin nazarımda büyük bir değeri olduğu için bugün onlara destek vermeye geldim. Her ne kadar Çev-Gön’ün reklama ihtiyacı olmasa da değerli başkanımızın benim için özel yaptırdığı Çev-Gön amblemli  yeleği giymek benim için bir onurdur. Umarım bu ziyaretim ilçeye, bölgeye ve hatta dünyaya önemli mesaj olur. Sağlıklı ve temiz bir çevre için yaşasın çevreye gönül veren insanlar!” dedi.

 

Sultan Kösen’in  Menajeri Mehmet Veysi Bora ise ziyaret esnasında “ Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Kızıltepe Gündem Gazetesi Haber sitesi editörü Menduh Çakar Bey ile daima diyalogumuz var. Yaptığı çalışmaları ve faaliyetlerini yerel ve ulusal basından takip ediyorum. Kurumsallaşmış bir dernek olarak Kızıltepe Çevre Gönüllüleri ilçede bölgede kendini kanıtlamış ve pek çok kesim tarafından sevilen sayılan bir dernek. Biz de bunun farkında olduğumuz için değerli başkanımızı evinde ziyaret etmek istedik.

Çevreye ve ekolojiye karşı duyarlı olan ve sürekli bu uğurda maddi ve manevi hizmette bulunan başkanımıza destek olduğumuzu göstermek için ziyareti bir borç bildik. Biz de çevre dostları olarak duyarlı başkanımızın yanında destekçisi olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Desteğimiz bu ziyaretle sınırlı değildir. Bundan sonra da kendisiyle beraber olacağımızı her konuda yardım ve desteğimizi esirgemeyeceğimizi görev verdiği anda her konuda kendisine yardıma hazır olduğumuzu huzurlarınızda söylüyorum. Ayrıca Menduh Bey’in yanında değerli yönetimine de saygılarımızı sunuyoruz.  Bizi evinde ağırlayan Çevgön Başkanı Çakar ve ailesine ve ayrıca ilçemizin değerli yerel ve ulusal basınına da ziyarete verdikleri önem için teşekkür ediyorum” Dedi.

 

Ayrıca ziyarete katılan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter de ziyareti esnasında şunları söyledi: “Federasyonumuzun bünyesinde bulunan ve hala aktif olarak çalışma ve faaliyetlerini sürdüren Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği’ne ve saygı değer Başkanımıza çabalarından dolayı teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

Ziyaretin sonunda Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar da yaptığı konuşmada “Sayın Sultan Kösen ve Menajeri Memet Veysi Boran’a gösterdikleri duyarlılık ve zahmet edip  bugün bizi ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Böyle önemli ve değerli insanların derneğimizi ziyaret edip desteklerini esirgememeleri bizim için çok önemli ve anlamlıdır. İnşallah bundan sonra da çalışma ve faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Ayrıca bu ziyarette bizi yalnız bırakmayıp onurlandıran değerli Başkanımız M. Şerif Öter ve ilçemizin yerel ve ulusal basınına teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 10:01

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER