2 Çocuğuyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor

16 Mart 2021 - Salı 12:59 2 Çocuğuyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor PaylaşTweetlePaylaşPaylaşYazdırYorumla YAŞAM Haberi Eşinin terk ettiği kadın çocuklarıyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor İki küçük çocuğu ile atıl durumdaki trafo binasında yaşamını sürdürmeye çalışan Sacide Yaman, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

2 Çocuğuyla trafoda yaşam mücadelesi veriyor
 Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Sacide Yaman, 2 yıl önce eşi tarafından terk edilince 3 ile 9 yaşındaki iki çocuğu ile ortada kaldı.

Kaldığı evin kirasını ödeyemeyen Anne Yaman, 9 ay önce Atatürk Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki boş trafo binasına yerleşmek zorunda kaldı.

 

Elektriği suyu olmayan, tuvaleti bulunmayan boş trafonda yaşam mücadelesi veren Sacide Yaman, komşularının yardımlarıyla geçinmeye çalışıyor.

 

İLKHA muhabirine konuşan Sacide Yaman, havanın çok soğuk olduğu günlerde komşularına sığınmak zorunda kaldığını ve kendilerine uzanacak bir yardım elini beklediğini söyledi.

Sacide Yaman

“Trafonun odası, tuvaleti, suyu, elektriği yok, bakanım da yardım edenim de yok”

Anne Yaman, “Eşimin borçları çıktı, sonra ayrıldık, nerede olduğunu bilmiyoruz. 2 yıldır hiç haber almamışım ondan. Eşim ile ayrıldıktan sonra ev kirası, elektrik ve su faturalarını ödeyemeyince boş olan bu trafoya yerleşmek zorunda kaldım. Halimiz ortadadır, burada yaşamaya çalışıyoruz. Buranın tuvaleti yok, suyu yok, elektriği yok. Benim bir bakanım yok, yardım edenim yok.” dedi.

“Yardım bekliyoruz, yardıma muhtacız”

Yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekleyen Sacide Yaman, şöyle dedi:

“9 ay önce buraya taşındım, kış gelince çok zorlanmaya başladık. İki küçük çocuğum var, havalar çok soğuk olduğu zaman komşulara sığınmak zorunda kalıyorum. Usandım burada yaşamaktan. Birileri bir yardım ederlerse çok iyi olur. Yaşayabileceğim bir ev verirlerse çok mutlu olurum. Ya da yardım etseler buraya biraz bakım yapılırsa çok iyi olacak. Şu an yardım bekliyoruz, yardıma muhtacız. Durumumuz ortadadır, kimin elinden ne geliyorsa Allah rızası için yardım etsin.”


Kızıltepe Umut Kervanı üyesi Şemsettin Alkan

Umut Kervanından hayırseverlere çağrı: Gelin el birliği ile burayı yaşanabilir bir yer haline getirelim.

Aileden yeni haberdar olduklarını ve hemen gıda yardımında bulunduklarını aktaran Kızıltepe Umut Kervanı üyesi Şemsettin Alkan ise hayırseverlere yardım çağrısında çağrıda bulundu.

Alkan, “Geçtiğimiz günlerde mahallede daha önce tespit ettiğimiz ailelere gıda yardım dağıtırken aileden haberdar olduk. Gelip baktığımızda bu acı tablo ile karşılaştık. Burası eski bir trafodur. Bu elektrik trafo binasının içinde yaşamak zorunda kalmışlar. Geçim adına bir şeyleri yok, tabi biz biraz gıda yardımında bulunduk, fakat burası yaşanabilecek bir yer değil. Aydınlatma için komşulardan seyyar çekmişler. Kışın soğuktur burası. Ne yakacak kömürleri ne de sobaları var. Çok soğuk olduğu zaman komşularında yatıyorlar. Hayırseverlere çağrıda bulunuyoruz: Gelin el birliği ile bu ailemize yardım edelim, burayı yaşanabilir bir yer haline getirelim.” diye konutu. (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 12:44

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER