MARDİN'DE ÖĞRENCİLER İLK DEFA SİNEMA İLE BULUŞTULAR

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında "Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği" projesi kapsamında iş birliği yapılarak Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler sinemayla buluştular.

MARDİN'DE ÖĞRENCİLER İLK DEFA SİNEMA İLE BULUŞTULAR
Temel eğitim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme olanağı sunacak proje, Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor.

     Dargeçit ilçesindeki çeşitli okullardan 350 öğrenci ‘’Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor’’ projesi kapsamında ‘’120’’ filmini izlediler. Filmin ardından Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa YAMAN tarafından öğrencilere yemek ikram edildi.

     İl Millî Eğitim Müdürü Yakup SARI proje ile ilgili yaptığı açıklamada:’’ Bugün çocuklarımız hayatı boyunca unutmayacakları bir gün yaşadılar. Çocuklarımızın heyecanını, mutluluğunu gözlerinden görebiliyorsunuz. Bu projede emeği geçen herkese özellikle bu tür projelerde desteğini esirgemeyen Sayın Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilimiz Mustafa YAMAN Beyefendiye teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki bu proje ile bütün çocuklarımızı sinema ile buluşturacağız.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 15:00

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER