Aslan 'dan 2019-2020 eğitim öğretim yılı mesajı

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, 2019-2020 eğitim öğretim yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Aslan 'dan 2019-2020 eğitim öğretim yılı mesajı

Mesajında"2019-2020 eğitim öğretim yılına huzur ve güven içerisinde girmenin, öğrencilerimizi pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  

Her geçen gün değişen ve gelişen dünya karşısında milli kültür ve değerlerimizi koruyarak ayakta kalabilmemiz, bilim ve teknolojinin üretilmesinde etkin bir şekilde rol alıp ülkemizi daha ilerilere taşıyabilmemiz, çocuklarımıza sunduğumuz doğru ve yerinde bir eğitim öğretim sürecine bağlıdır. Bu sürecin en önemli ayağı ise örgün eğitim kurumları olan okullarımızdır.  

Kızıltepe olarak 260 okulda 3620 öğretmen , yaklaşık 70 00 öğrencimizle yeni eğitim öğretim yılına bugün itibariyle başlıyoruz. Bu yıl ilk kez okula başlayan binlerce birinci sınıf öğrencimizin de heyecanını paylaşıyoruz. 

Sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güzel bir yaz tatili dönemini geride bıraktılar. Soluklanmanın ardından yeni bir heyecan ve kararlılıkla Kızıltepe eğitim camiası olarak 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazırız. Bu heyecan ve kararlılığı eğitim kadrolarımızda, öğrencilerimizde ve velilerimizde yıl boyunca diri tutacağız. 

Sevgili öğrencilerimiz,  

Donanımlı birer birey olarak yetişmek veya bir meslek sahibi olma yönünde hedefleriniz mevcut. Bu hedefleri ulaşmak için okullarınızda öğretmenlerinizden olabildiğince istifade etmelisiniz. Okuduğunuz okulların aynı zamanda sizlere paylaşmayı öğreten, saygı ve sevgi aşılayan, arkadaşlık duygularını pekiştiren ve faydalı bir birey olmanızı sağlayacak olan kurumlar olduğunu unutmamalısınız.  

Saygıdeğer velilerimiz,  

Yeni bir eğitim öğretim yılına başladığımız bu günde siz velilerimizin büyük emeklerle yetiştirerek bizlere emanet ettiğiniz kıymetli evlatlarımızın, daha güzel yarınlara ulaşması; istenmeyen ortam ve davranışlardan uzak tutulması amacıyla öğretmenlerimizle ve bizlerle iş birliğinizin artarak devam etmesini diliyorum. Yürekleri pırıl pırıl tertemiz olan ve gözlerindeki umut ışıkları ile öğretmenlerimizin bilgeliğine emanet ettiğiniz, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili evlatlarımızın yetiştirilmeleri hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışacağımızı bilmenizi isterim.  

Kıymetli Meslektaşlarım,  

Bilindiği üzere, eğitime dair elimizdeki her araç; çocuklarımızın geleceğe daha güvenle bakmalarını sağlama ve onların kalplerini fethederek şimdiye uyandırıp geleceği sahiplenmesi amacına yöneliktir. Nihayetinde eğitimde yapılan her çalışmanın temelinde de zaten en kıymetli varlıklarımız olan evlatlarımız vardır.

Bu itibarla Millî Eğitim Bakanlığının değerli bir mensubu olarak siz değerli meslektaşlarımın, idealist bir ruhla hareket ederek, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı milli ve manevi değerlerle donatarak, ilmin ve fennin gerekliliğini benimsemiş ve en önemlisi de milli bir şuurla onları yetiştireceğine inancım tamdır. 

Çünkü bugünü ve geleceği sizler şekillendiriyorsunuz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak verdiğiniz emeğin, çektiğiniz sıkıntıların farkındayız. Bu meşakkatli görevi ifa ederken karşımıza çıkan sıkıntıları ise elbirliği ile aşma gayretinde olacağımızdan şüpheniz olmasın. 

Öğretmenliğin sadece öğrencilere bazı bilgileri öğretmek olmadığını, daha da önemlisi öğretmenin kendini geliştirme ve olgunlaşma yolculuğu olduğu unutulmamalıdır. İnşallah bu yolda, bizlere emanet edilen evlatlarımızla birlikte sağlam ve emin adımlarla yürüyeceğiz. Milli bir şuurla donatılmış, hakikate, iyilik ve güzelliklere dair ne varsa ülkemiz ve çocuklarımız için birlikte başaracağımıza inanıyorum.

Bakanlığımızın bizler ve çocuklarımız için gerçekleştirdiği her güzel işi ve gerçekleştirdiği her anlamlı faaliyeti; “Bunu, benim Bakanlığım yaptı.” diyerek sahiplenmenizi ve benimsemenizi özellikle istirham ediyorum.

 Bu vesile ile tüm öğretmen arkadaşlarıma özverili çalışmalarında şimdiden başarılar diliyorum. Allah bu meşakkatli ama şerefli yolculuğumuzda hepimizin yar ve yardımcısı olsun. 

Değerli İdareci Arkadaşlarım,  

Bizlere tevdi edilen idarecilik makamları kariyerimizi pekiştirmek için değil, çocukların gözlerinin ışıltısını ve onların tıpkı geçmişte olduğu gibi dünyaya örnek olan kadim bir medeniyetin parçası olduğunu hatırlatarak evrensel ve ahlaki bilgiler noktasında seçkin bireyler olmasını sağlamak içindir. Bu hedef doğrultusunda özverili bir şekilde bu yıl da gayretli olacağınıza inancım tamdır.  

Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılımızın ülkemize, milletimize, tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyor başarılar diliyorum"dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 19:57

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER