"100. YIL VE EĞİTİM" TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI'NDA MARDİN'DEN BÜYÜK BAŞARI

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen "100. yıl ve eğitim" temalı iller arası kısa film yarışması ödül töreni, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katılımıyla Millî Eğitim Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

"100. YIL VE EĞİTİM" TEMALI KISA FİLM YARIŞMASI'NDA MARDİN'DEN BÜYÜK BAŞARI


            MEB tarafından, cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "100. yıl ve eğitim" temalı iller arası kısa film yarışmasında deneysel, belgesel ve canlandırma türlerinde hazırlanan filmler değerlendirmeye alındı. Filmlerde öğrenciler, öğretmenler ve eğitim kurumu yöneticileri başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşları görev aldı.

            81 ilde duyurulup 47 ilden başvuru gelen kısa film yarışmasında ön jüri 10 filmi, ana jüri ise bunlar arasından ilk 3 dereceyi elde eden filmleri belirledi. Yarışmada birinciliği "Unutulmaz" isimli film ile Mersin İl Millî Eğitim Müdürlüğü; ikinciliği, "Aziz" isimli film ile Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü, üçüncülüğü ise "Yüzyıllık Çınar" isimli film ile Mardin İl Millî Eğitim Müdürlüğü elde etti.

            Kabala Yüzüncü Yıl Ortaokulu öğrencilerimiz Kübra Nur Boz ve Firdevs Hasar ödüllerini; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Demir, İl MEM Şube Müdürümüz Mesut Coşkun, Okul Müdürümüz Necmettin Cansın, öğretmenlerimiz Pelin Mavlav ile M. Serhat Gazi Kurt , MEB Başöğretmen Salonunda düzenlenen törende Sayın Bakanımız Yusuf Tekin'den aldı.

           

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER