banner113

Sanat Akademisinde ‘Bir Gün Projesi’

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisinde Bir Gün Projesi, kapsamında 85 okuldu 2565 öğrenci çeşitli atölyelerde etkinliklere katıldı.

Sanat Akademisinde ‘Bir Gün Projesi’

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Sanat Akademisi binasında gerçekleştirilen etkinlikler, öğrencilerin zamanlarını verimli geçirmelerinin yanında görerek ve eğlenerek öğrenebilme imkanı sağlıyor.

Bu kapsamda, ebru-stop motion-kök boy-baskı, mask boyama, ahşap yakma atölyelerinde öğrencilerin el becerileri ile görsel becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlandı. 

Ritim, dikkat ve koordinasyon, müzik dinletisi, halk oyunları ve geleneksel çocuk oyunları ile unutulmaya yüz tutmuş oyunlar öğrencilerin beğenisini kazandı.

Geleneksel Türk zeka oyunu mangala ile çocukların zihin dünyasının zenginleşmesi yanı sıra animasyon gösterimleri ile çocukların eğlenceli vakit geçirmeleri sağlandı.

Proje kapsamında bir gün boyunca Sanat Akademisinde bilgi ve becerilerini geliştiren öğrenciler, eğlenceli vakit geçirdiklerinden dolayı yetkililere teşekkür ettiler.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER