YENİ KIZILTEPE SPOR’UN DESTANLAŞAN BAŞARI ÖYKÜSÜ

Kızıltepe ilçesinde kurulan Yeni Kızıltepe Spor’un kısa sürede ortaya koyduğu başarı hem ilçe halkının hem de spor camiasının takdirini topladı. 

Gençleri kötü ortam ve alışkanlıklardan uzak tutmak için Cevheroğlu ailesinin gençleri tarafından kurulan Yeni Kızıltepe Spor Kulübü; voleybolda amatör seviyeden Efeler Ligi’ne uzanan başarı öyküsü yeni nesillere umut veriyor.

En üst lig hayalini azimle ve gayretle gerçeğe dönüştüren Yeni Kızıltepe Spor, ilçenin ve tüm bölgenin spor alanındaki gururu oldu. İlçede, takımın bu sezon Efeler Ligi’nde mücadele verecek olmasının mutluluğu, Türkiye’de milyonlarca taraftar kitlesi bulunan birçok kulübü ağırlayacak olmanın da heyecanı yaşanıyor.

Efeler ligine çıkarak büyük bir başarıya imza atan Yeni Kızıltepe Voleybol Spor kulübünün başarısı herkesi kıskandıracak nitelikte. Yeni Kızıltepe Sporumuzun bu başarısı sporla ilgilenen herkese örnek olacak bir başarı hikayesidir. Çıktıkları bu yolda kısa sürede voleybol branşında en üst lig olan Efeler ligine çıkmak; azmin, inancın ve kararlılığının zaferidir. Yeni Kızıltepe Spor Voleybol takımı sayesinde bütün Kızıltepe halkımız voleybol ile yatıp voleybol ile kalkacak artık. Özellikle gençlerimiz için voleybol bir yaşam tarzı haline gelecek ve yakından ilgilenecektir.

Yeni Kızıltepe Spor sayesinde Fenerbahçe, Galatasaray, Halkbank gibi büyük takımlar ilçemize gelecek olması Mardin ve Kızıltepe’nin tanıtımına çok ciddi katkı sunacaktır. İlimize gelen takımlar sayesinde ilimizin ve ilçemizin esnafı da ekonomik olarak bu pastadan faydalanacak en önemlisi de gençlerimizin ufkunu genişletecek ve hayallerini büyütecektir. Yeni Kızıltepe Spor ilimize ve ilçemize her anlamda katma değer katacaktır.

Evet, başarısından düne kadar hiç haberdar olmadığımız bir ilçe takımının Kızıltepe’de destanlaşan öyküsü. Mütevazi bir ilçenin takımı olarak grubunda şampiyon olup Efeler Ligi’ne yükselme maçlarını birincilikle kazanıp hayallerini gerçeğe dönüştüren bir voleybol kulübü. Birkaç sene önce kurulan Yeni Kızıltepe Spor, elde ettiği üstün başarılarla isminden söz ettirecek, hakkında bilimsel araştırmalar yapılacak nitelikte bir başarıya ulaştı. Hem de çok kısa zamanda. Kurulduğu ilk yılda şampiyon olup Voleybol 1. Lige çıkması yetmeyip ardından bu ligi de şampiyon olarak bitirip Ankara’ya giderek final maçları oynamaya hak kazanması inanın her takımın harcı değil.

Bu başarının elde edilmesinde başkahraman elbette ki Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam oldu. Kaymakamlar gittikleri çoğu yerde geçici olmalarına karşılık ya iz bırakırlar ya da unutulup giderler! Kızıltepe Kaymakamı Sayın Çam, samimiyeti, eşine az rastlanan liyakatli ve fedakârlığı ile herkesin gönlüne girerek silinemeyecek bir iz bıraktı. Türkiye’nin birçok ilinden hem nüfus hem de yüz ölçüm açısından büyük bir ilçeyi yönetmek; yöneticilik başarısının yanı sıra spora ve sporcuya verdiği desteklerle herkesin teveccühünü kazandı. Teşekkürler Sayın Çam.

Başarının elde edilmesindeki diğer başkahramanı ise aile olarak özelikle voleybola gönül vermiş Cevheroğlu ailesidir. Takımın yönetici ve oyuncu kadrosunda kısaca her yerde Cevheroğlu ailesini görebiliyoruz. Bu takımın Efeler Ligi’ne çıkmasındaki katkılarından dolayı Cevheroğlu ailesini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Bir diğer kahramanlar ise tabiki destekleyen taraftarlar. Yeni Kızıltepe Spor’un filede elde ettiği başarının heyecanını Ankara’da destek veren bazı isimleri yazmadan geçemeyeceğim: Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya,Şeyhmus Dinçel,ayrıca Kızıltepe’den Ankara’ya takımı desteklemeye giden  Göksel Adıbelli, Deniz Yılmaz, Siraç Duyan ve daha sayamadığım isimlere teşekkür ediyorum.

Bu başarıyı yakalayan asıl kahramanlar yani yıllardır voleybolun içinde bulunan, birçok başarı elde eden ve bu tecrübeyi birbirinden kaliteli sporculara aktaran ve kalite, azim ve inançla bu uğurda mücadele eden sporcu kardeşlerimize de Kızıltepe için çok büyük ve değerli bir başarıya imza attıkları için teşekkür ediyor ve canıgönülden kutlarım.

Mardin ve Kızıltepe halkına bu heyecanı yaşatan, gururlandıran, üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yapan Yeni Kızıltepe Spor ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bu olağanüstü başarının devam ettirilmesi, gençlerimizin önünün açılması, il ve ilçemizin imajı için Kızıltepeli, Mardinli demeden her kademe ve düzeydeki seçilmiş veya atanmış yöneticiler ve bu takıma destek olacak iş adamlarımızı destek olmaya çağırıyoruz. Az zamanda çok işler başaran bu takım, desteği fazlasıyla hak etmiyor mu?

Tüm zorlukları aşarak inancın zaferiyle yükseldiğin Efeler Ligi’nde yolun açık, başarıların daim olsun “Yeni Kızıltepe Spor”.

Sağlıcakla kalın…

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
M.hadi aslan
M.hadi aslan - 2 yıl Önce

Cevheroğlu ailesini ve kaymakam hüseyin çam ile bütün sporculari tebrik ediyoruz.kaymakamın televizyon önündeki heyecanı bizleri veleybol cu yapmıştır.