DEDAŞ: Yanlış Anlamayın Kesintilerin Sebebi Fırtına

Yerel seçimlerde yaşanan enerji kesintisi ile ilgili açıklama yapan DEDAŞ, kesintilerin nedenini fırtınaya bağladı.

DEDAŞ: Yanlış Anlamayın Kesintilerin Sebebi Fırtına
Yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart Pazar günü Dicle Elektrik Bölgesi’nde yaşanan elektrik kesintilerinin sebebinin, gün içinde zaman zaman hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına olduğu açıklandı. DEDAŞ’tan yapılan açıklamada, fırtına nedeniyle Şanlıurfa ve Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki bir çok yerde elektrik tellerinin koptuğu, kesintilerin tamamen olumsuz doğa şartlarından kaynaklandığı bildirildi.


Yerel seçimlerin yapıldığı 30 Mart Pazar günü Dicle Elektrik Bölgesi’nde yaşanan elektrik kesintilerinin sebebinin, bölgeyi etkisi altına alan ve hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan fırtına olduğu açıklandı.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’den (DEDAŞ) yapılan açıklamada, Pazar günü Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta etkili olan olumsuz hava koşulları ve fırtınanın elektrik nakil hatlarında kopmalara ve dolayısıyla da kısa süreli de olsa elektrik kesintilerine yol açtığı bildirildi. Bölgede etkili olan fırtınanın hızının, zaman zaman 90 kilometreye kadar çıktığına yer verilen açıklamada, ‘’Bu sebeple Şanlıurfa ve Diyarbakır başta olmak üzere bazı illerimizin yanı sıra bazı ilçelerimizde elektrik direkleri yıkılmış ve enerji nakil hatlarında kopmalar yaşanmıştır. Bunun sonucu olarak yaşanan elektrik kesintileri, arıza onarım ekiplerinin zamanında müdahalesi ile kısa sürede giderilmiştir. Ancak bazı yerlerde olumsuz hava koşullarının etkisi ile müdahale zaman almışsa da gerekli onarımlar en kısa süre içerisinde gerçekleştirilmiştir. Bunun için ekiplerimiz, zaman zaman insanüstü bir çaba sarf etmek durumunda kalmıştır. Tüm bu çabalara rağmen, zorunlu sebeplerden ötürü enerji sürekliliğinde kesintiler yaşanmıştır. Elektrik kesintileri, tamamen olumsuz doğa koşullarından kaynaklanmış olup, kesinlikle herhangi bir kasıt söz konusu değildir.’’ denildi.


Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 22:44

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER