Trump’ın Müslümanlara Yaptığı Az Bile..

ABD nin yeni başkanı Trump göreve gelir gelmez ilk icraatı 7 Müslüman ülke İran, Irak, Suriye, Sudan, Yemen, Libya ve Somali ‘nin ülkeye girişini yasaklayan kararnameyi imzalamak oldu.

Trump Seçim kampanyası sırasında Müslümanların ABD’ye girişine kısıtlama getireceği vaadinde bulunmuştu.

 

Zaman kaybetmeden bu vaadini yerine getirmeye yönelik ilk adımı atan Trump’ın bu yaklaşımı Müslümanlara düşmanca duyduğu kindarlığı ortaya koymuştur.

Trump’ın  bu ırkçı ve faşizan tavrına ilk ciddi tepki bir kısım ABD’li  aydın ve demokratlardan geldi.  Dünya nüfusunun yaklaşık % 25 oluşturan 63 ülkeden müteşekkil çoğu Dünyanın en zengin yer altı ve yer üstü zengin kaynaklara sahip Müslüman ülkelerden İran ve Irak ABD’ye misilleme yapacakları açıklamasında bulundular.

 

Sanki ABD vatandaşları İran’a gitmek için sırada bekliyor da Tramp’ın yasağına karşı misilleme yapacakmış. Irak’ın misilleme açıklaması ise insan aklıyla alay etmek ve zavallılıktır bir kere Irak fiilen ABD işgali altındadır.

 

Trump’ın  7 Müslüman ülkeye karşı aldığı bu karar Müslümanları aşağılamaktır.                             Adam neredeyse Müslümanları topyekûn terörist ilan edecek. Müslüman kimliği adı altında insanlık tarihinin en büyük terör örgütlerinden biri olan DEAŞ var. Ama bu örgütü de ABD yarattığı ve İslam ile alakası olmadığı akıl ve mizan sahibi herkes tarafından bilinmektedir.

 

Eğer Müslüman Ülkeler Trum’ın bu faşizan kararına karşı ciddi bir tepki ortaya koymazlarsa Dünyada Müslüman ülkelerin itibarı ve insani değerleri ayaklar altına düşecektir.

 

Müslüman Ülkelerin elinde Trump’a tükürüğünü yalatacak etkili silahlar vardır.

 

Müslüman Ülkeler gerçekten samimi iseler başta Suudi Arabistan Katar, Dubai, Ürdün, Küveyt, gibi ülkeler ABD bankalarında bulunan trilyonlarca dolarcıklarını RUSYA, ÇİN veya başka ülkelerin bankalarına transfer edeceklerini açıklasınlar, Bizi dışlayan ABD’den artık silah, araç, gereç vs. hiç bir şey almıyoruz desinler.

Bakın Trump, nasıl bir siyasi manevrayla Müslümanlar beni yanlış anladı diyecek, kararını geri alacak ve tükürdüğünü yalayacak. Yok eğer her zamanki gibi Müslüman Ülkelerin kukla yöneticileri ABD başkanıyla aramız bozulmasın, makamımız,koltuğumuz  sarsılmasın iyi geçinmek varken AĞA ya karşı gelmek bize pahalıya patlar bize ne Müslümanların onurundan,haysiyetinde derlerse  o zaman kimse kusura bakmasın Trump’ın Müslümanlara yaptığı ve yapacağı az bile.!!

YORUM EKLE