Suriye'den Kobani’ye,Filistin'den Gazze'ye

Yıllar öncesine gidersek Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı görevlerini yürütmüş olan Süleyman Demirel’in sözlerinden yola çıkarak,Ortadoğu’da devlet olmayan ve devleti oluşmayan iki halk kalmıştır,bunlarda Kürtler ve Filistinlilerdir.Kullandığı bu sözlerden yola çıkarak sonraki yıllarda da Filistinlilerin de bir devleti olduğunu görmekteyiz.
Ortadoğu’nun en mazlum ve en kötü işkencelerden geçen Kürt halkının diğer devletler gibi henüz bir devleti yoktur.Irağın Kuzey’inde egemen olan devletin çöküp,Kürtlerin bir devlet olması da gündemde yerini almıştır.
Bu konuyu son günlerde medya da geniş yankı yapmıştır.Ama bakıyoruz ki dindar ve şeriatçı olarak geçinen İran’ın,Irak’ta bir Kürt devletinin kurulmasına seyirci kalmayacaklarını tüm dünyaya da ilan etmekten çekinmemişlerdir.
Suriye’nin kan gölüne dönüşmelerin de en büyük ortaklarından olan ve zalim Esat’ı destekleyen İran gerçeği açıkça görülmektedir.Emin olun Irak’ta Kürtler bir İslam devleti kursa bile,İran buna kesinlikle karşı çıkacaktır.Terör örgütü olan ve insanları diri diri kesen öldüren IŞİD’in yaptıkları katliamlara seyirci kalanlar,Kürtler söz konusu olduğunda kahraman kesiliyorlar.
Suriye’de IŞİD terör örgütünün yaptıkları katliamlardan dolayı kan gövdeyi götürüyor.Bu barbar ve acımasız örgüt günlerdir süren çatışmalarda Ortadoğu’nun en mazlum halkı olan Kürtlere kan kusturmaktan vazgeçmiyor.
Kobani kentinde yaşamlarını sürdüren Kürtlere barbar terör örgütü IŞİD,kuşatma altına almış bulunmaktadır.Irzlarını namuslarını korumaya çalışan Kürtlere saldıran IŞİD barbarları katliam yapmakta devam etmektedir.
Kobani’de elleri silah tutan tutmayan tüm Kürtler genç kızlar,yaşlı nine ve dedeler,henüz bıyıkları terlememiş çocuklar,çocuklarını emziren anneler ve herkes terör örgütü IŞİD’in yaptığı saldırılara karşı koyuyorlar.
 
Terör örgütü IŞİD’in silahlanması günahında yer alan devletler arasında bir çok komşu ülkesi de bulunmaktadır.
Tüm dünyanın gözleri önünde vahşetlere imza atan çeteler,Kobani’yi ele geçirirlerse büyük bir katliam yaşanacaktır…
Kobani’de Kürtlere saldıran onlarca IŞİD çetesinin birçoğunu öldürdüklerini ve Kürtlerinde meşru müdafaa haklarını da kullandıklarını da biliyoruz.
Büyük bir intikam hırsı,kin,nefret ve öfkeyle hareket eden IŞİD çetesi Kobani’deki Kürtlerin direnişini kırarsa,tüm insanlığın alnına hiçbir zaman silinemeyecek kara bir leke daha vurulacaktır.
Kürtlerin kobani’deki direnişleriyle birlikte,IŞİD zalimlerini def edecektir.Evet bu öyle kolay olmayacaktır.Çünkü IŞİD örgütünün elinde ciddi anlamda çok ağır silahlar vardır.Gerçekten çok ciddi bir süreçten geçilmektedir.Bu süreçten de umut ediyoruz ki hiçbir zaman zalimlerin kazanmamasıdır.
IŞİD’in yaptığı barbarlıkların yanında,yanı başımızda bu kez İsrail’in mazlum Filistin halkına saldırmaları ortaya çıkmıştır.Günlerdir Gazze’ye füzelerle,çok ağır silahlarla saldırı yapan Siyonist İsrail,yüzlerce Filistin sivilini katletmiştir.
İslam adı altında Suriye’de ve Irak’ta ağır silahlarla Kürtlere saldıran sözde namazında niyazında olan IŞİD terör örgütü,İsrail’e tek kurşun dahi sıkmaya yanaşmamaktadır.
Bu sebeple bizler hepimiz Filistin’e,Gazze’ye, Roboski’ye, Halepçe’ye, Kobani’ye fazlasıyla duyarlı olmalıyız.
Dünyanın neresinde olursa olsun zalimlere karşı çıkmak,mazlumları savunmak ve mazlum halkının yanında olmak hepimizin bir görevi ve boynumuzun borcudur.Allah bizlere böyle emretmiş.İnancımız nedeniyle böyle emrolunmuşuz.
 
“Mehmet Kızılkaya”                                   15.07.2014
 
YORUM EKLE