Ak Parti Mardin İl Gençlik Kolları Kongresinde Halil Yomak Güven Tazeledi

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresinde Halil Yomak Güven Tazeledi

Ak Parti Mardin İl Gençlik Kolları Kongresinde Halil Yomak Güven Tazeledi
Boynukalın, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, hakkında kesinleşmiş 6 yıl 8 ay hapis cezası olan Yakup Köse'ye haksızlık yapıldığını savundu.

Katıldığı bir mitingde tekbir getirdiği için 14 yaşında cezaevine atılarak işkenceye maruz bırakıldığını anlatan Boynukalın, şöyle konuştu:
"Bir genç ne yapar? Eyleme gider, tekbir çeker, kavga eder, aşık olur, türkü söyler, şiir okur, muhabbet eder, dostlarıyla çay içer, Sezen Aksu konserine gider. Bunları yapar. Yakup Köse tam da bunları yaptığından dolayı 20 yıldır hapiste. 14 yaşında bir Çeçenistanmitingine katıldı. Katıldığı mitingde tekbir getirdiğinden dolayı bu çocuk yaştaki insanı akşam ailesinin yanından alıkoydular. Hapise götürüp çırılçıplak soydular ve işkence ettiler. Onun kot pantolonundan sadece bir Sezen Aksu konser bileti çıktı. Daha sonra içeri de noel baba operasyonu düzenleniyor. Noel baba operasyonunda bir kişinin kesici delici aletle öldürülmesinden Yakup Köse'yi sorumlu tutarak bir kere daha yatırdılar. Daha sonra ortaya çıktı ki noel baba operasyonunun yapıldığı sıralarda Yakup Köse tedavi amacıyla Eskişehir'deydi. O hapishanede bile değildi."
Boynukalın, Kösenin cezaevinden çıktıktan sonra Fethullah Gülen ile ilgili attığı bir tweet yüzünden tekrar cezaevine konulduğu belirtti.
Boynukalın'ın konuşması sırasında salondakiler tekbir getirerek, "Fethullah gelecek hesap verecek" sloganları attı.

AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ve AK Parti İl Başkanı Bahattin Uncu da birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından tek liste halinde yapılan kongrede AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığına Halil Yomak seçildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 13:58

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER