Siyaset Ve Strateji Konuşmaları Haziran Ayı Toplantısı Mardin’de Yapıldı

Mardin merkezli düşünce kuruluşu USTAD tarafından, bölge illerini kapsayan “Siyaset ve Strateji Konuşmaları” Haziran Ayı programı Mardin’de gerçekleştirildi.

Siyaset Ve Strateji Konuşmaları Haziran Ayı Toplantısı Mardin’de Yapıldı
Temel amacı, coğrafyamızda yaşanan gelişmelerle ilgili söyleyecek sözü olanların doğrudan karşılaşmasını sağlamak olan “Siyaset ve Strateji Konuşmaları”nın Mardin yuvarlak masa toplantısı Mardin Otelciler ve Turizmciler Derneği Başkanı Özgür Güngör’ün ev sahipliğinde Tatlıdede konağında gerçekleştirildi.
İstanbul ve çeşitli illerden gelen Yeni Türkiye Platformu üyeleri ile Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD)’ın ortak toplantısı olarak gerçekleşen Haziran ayı etkinliğinde Irak’taki son gelişmeler ve İŞİD, Suriye ve çözüm süreci başta olmak üzere bölgesel konulara ağırlık verildi.
Moderatörlüğünü misafir kuruluş Yeni Türkiye Platformu Başkanı Abdullah Yaşar’ın yaptığı ve Ana temasını “Barış ve Çatışma: Gündemi Birlikte Okumak” konusunun oluşturduğu toplantıda konuşan Yaşar, en çok ilgilenilen bölgenin merkezinde yaşayan kişilerin anlatımlarından oldukça etkilendiklerini ve masa başında fikir üretmekle sahada bulunmak arasındaki farkı bu toplantıyla anladıklarını ve Mardin’de bulunaktan memnuniyetlerini ifade etti.
Karşılaşma ve kaynaşmayı sağlayan bu türden toplantıların şimdilik bölge illerinde yapıldığını ifade eden USTAD Başkanı Ahmet Akgül, yakın gelecekte verimli geçen “Siyaset ve Strateji Konuşmalarını” Türkiye geneline açma planlarının olduğunu ve İstanbul’dan gelen misafir heyetle güzel çalışmalar yapacaklarına inandıklarını söyledi.
Verimli geçen toplantının sonunda İstanbul’dan gelen Yeni Türkiye Platformu temsilcileri tarafından günün anısına USTAD’aplaket takdim edildi.
USTAD HAKKINDA: 2011 yılında faaliyetlerine başlayan Mardin Merkezli düşünce kuruluşu Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi (USTAD); bölgesel, ulusal ve uluslararası adımların analizini yapmaya, sosyal, siyasi ve kültürel politika ile proje ve organizasyon becerisine sahip bireylere fırsatlar sunarak kendilerini uluslararası arenada yalnız hissetmemelerini sağlamaya ve ortaya çıkan sonuçları kamu oyu ile paylaşmaya devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 13:41

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER