Poliklinik muayeneleri artık randevulu olacak

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü artan vaka sayıları nedeniyle, yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek hastaların randevu ile başvurulması gerektiğini açıkladı.

Poliklinik muayeneleri artık randevulu olacak
 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yayınlanan Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

İlimizde son günlerde artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerimizdeki normal servis yatakları ve yoğun bakım alanlarının kapasiteleri zorlanmaktadır.

 

Sağlık hizmetine bizden çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalarımıza yer açabilmek, daha iyi hizmet sunabilmek için hem de hastane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek için mümkün mertebe hastanelerimize randevu alarak başvurulmasını talep ediyoruz.

Bu sebeple  16 Ağustos 2021 Pazartesi gününden itibaren sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu alınmak suretiyle muayene olunabilecektir.


Bunların yanı sıra oluşabilecek her türlü acil durumlarda  sunulan hizmette herhangi bir kesinti söz konusu olmayacaktır. Bu gibi durumlarda hastanelerimizin bütün imkanlarıyla 24 saat esaslı vatandaşımızın hizmetine açık olduğu bilinmelidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 09:35

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER