MTDF Ve Mardin Muhtarlar Derneği’nden Bildiriye Sert Tepki

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF) Ve Mardin muhtarlar derneği yaptıkları ortak yazılı açıklamada 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine sert tepki gösterdiler.

MTDF Ve Mardin Muhtarlar Derneği’nden Bildiriye Sert Tepki
 

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF) Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter ve Mardin Muhtarlar derneği başkanı İsa Dal, Yaptıkları ortak yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi. Aslında açıklamamızı bileşenlerimizle birlikte geniş bir alanda yapacaktık. Fakat malum koronavirüs KOVİD-19 tedbirleri nedeniyle açıklamamızı yazılı olarak yapmaya karar verdik.

Öter ve Dal “104 emekli amiralin gece yarısı servis ettikleri Montrö bildirisi demokrasiye ve milletin iradesine, yönelik sinsi bir açıklama olduğu aşikârdır ”

Bildiri yayınlayan 104 emekli amiralin açıklaması seçilmiş Meclise, hükümete, Cumhurbaşkanına, 83 milyonun milli iradesine ve demokratik sisteme aba altından sopa göstermektir.

 

Bu millet 27 Mayıs 1960 ve 12 Eylül 1980 Darbelerini yaşadı. 12 Mayıs 1971,

28 Şubat 1997 ve 27 Nisan 2007 Muhtıralarını yaşadı.  22 Şubat 1962,

20 Mayıs 1963, 20 Mayıs 1969, 9 Mart 1971 ve 15 Temmuz 2016 Darbe ve ayaklanma girişimlerini yaşadı. Tüm bu darbe ve girişimlerin her biri ayrı ayrı ülkemize ve geleceğimize büyük zararlar vermiştir.

Darbelerden ve muhtıralardan sadece ülkemizin ve milletimizin düşmanları sevinmiş ve kazanım elde etmiştir.

 

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu genel Başkanı Mehmet Şerif Öter ve Mardin Muhtarlar Derneği başkanı İsa Dal ortak açıklamalarına  son verirken “Sivil toplum örgütleri ve muhtarlar olarak tüm siyasi partilerimize eşit yakınlıktayız. Fakat her zaman, her konuda Devletimizin yanında olmayı şerefli bir görev, kabul eden demokratik sistemin kuruluşları ve kitle örgüt temsilcileri olarak, “Emekli amirallerin bu bildirisini iyi niyetten uzak, demokrasiye, hukuka, devletimize ve milletimizin gözbebeği olan ordumuza karşı yapılmış, art niyetli bir açıklama olarak görüyor ve kınıyoruz “Dediler.   

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 12:47

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER