Mardin ve İlçelerinde Ramazan Yardımları Sürüyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle insani yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı ve bağlı temsilcilikleri çalışma sahasında yetim ve muhtaçların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Mardin ve İlçelerinde Ramazan Yardımları Sürüyor
Mardin Umut Kervanı, Ortaköy Umut Kervanı ve Mazıdağı Umut Kervanı Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları çerçevesinde Ramazan dolayısıyla yetim ve muhtaçlara ramazan kumanyası, giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.
Mazıdağı’nda Ramazan’ın başından bu yana yetim ve muhtaçlara gıda paketi ulaştıran Mazıdağı Umut Kervanı temsilciliği bu sefer gıda paketleri yanında giyim ve ayakkabı ulaştırdı. Mazıdağı Umut Kervanı adına açıklamalarda bulunan, Rıdvan TİTİZ “hayırseverlerin kendilerine ulaştırdığı gıda, giyim ve ayakkabıları yüzden fazla yetim, muhtaç ve kimsesize ulaştırdıklarını, bayrama kadar yetim ve muhtaçları sevindirmeyi sürdüreceklerini” belirtti.
Artuklu Ortaköy, Çatak mahallelerinde gıda dağıtımı gerçekleştiren Ortaköy Umut Kervanı temsilcisi Ahmet BİŞİ “Ortaköy’de nakdi yardımımızdan sonra hamdolsun en son Ortaköy ve Çatak mahallelerinde yetim ve muhtaçlara gıda dağıtımımızı gerçekleştirdik.” Dedi.  Bişi, “İnsani yardım çalışmalarıyla yetim ve muhtaçların umudu olmaya devam edeceklerini” belirtti.
Artuklu merkezin yanında Kumlu ve Gökçe mahallerinde muhtaçlara gıda paketi ulaştırmasıyla ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Hadi ÇAKAR “Dernek merkezimizin yanında Mazıdağı, Ortaköy, Kabala, Yeşilli ve Nusaybin temsilciliklerimiz Ramazan’dan önce başlayan hummalı insani yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Mazıdağı ve Ortaköy temsilciliklerimizin çalışmalarının yanı sıra Dernek merkez ekiplerimiz de dahil hafta boyu üye ve gönüllülerimizden oluşan beş farklı ekip pandemi kurallarına azami özen göstermek suretiyle Vefa Sosyal Destek Çalışmalarına destek olmaya çalıştı. Merkez ekibimiz en son Artuklu merkez, Kumlu ve Gökçe mahallelerinde onlarca aileye gıda paketi ulaştırdı. Rabbim katkı sunan hayırseverlerden razı olsun, dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 13:51

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER