Mardin Milletvekilleri Yemin Etti

TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal TBMM’nin 25. dönemini açtı. 7 Haziran seçimiyle milletvekilliğine seçilenler yemin etti

Mardin Milletvekilleri Yemin Etti
TBMM yemin töreni için  saat 15.00'de toplandı. Meclisin en yaşlı üyesi olarak CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal başkanlık etti.

Mardin Milletvekilleri Yemin Etti

  Milletvekilleri soyadlarına göre alfabetik sırayla yemin ettiler. Buna göre Mardin Milletvekilleri, Gülser Yıldırım, Prof. Dr. Mithat Sancar, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan ,Enise Güneyli ve Orhan Miroğlu  kürsüye gelerek; "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim." şeklindeki yemin metnini okuyup, yeminlerini tamamladılar.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2015, 02:57

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER