İpek Yolu Masal Konserine Yoğun İlgi

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği "İpek Yolu Masal Konserine’’ yoğun katılım gerçekleşti.

İpek Yolu Masal Konserine Yoğun İlgi

Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, kurum müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Gençlik Daire Başkanlığının destekleri ile düzenlenen konserde Türkçe, Arapça ve Kürtçe başta olmak üzere birçok dilde ezgiler seslendirildi.

Konser şarkı, türkü, ilahi, saz eserleri, kasideler, gazeller, hikâyeler eşliğinde dinleyicilere tarihsel ve kültürel zenginlik eşliğinde sunuldu.

Konsere katılan öğretmen ve aileleri sanatçıların seslendirdiği yöresel türküler ve halk ezgileri eşliğinde doyasıya eğlendi.

Mehmed Emin Avanaş’ın sunumu ile başlayan programda, Kasidehan Dursun Şahin, solist Hüseyin Sert, solist Oya İşboğa Kılıç, solist veproje koordinatörü Melis Tüfekçioğlu, Klavyede Ozan Sarıboğa, kemanda Alper Asutay, akustik gitarda Emrah Akar, nefesli sazlarda Baran Aşık, davulda Serkan Çalar, asma davul ve darbukada Adnan Güllü, sahne kostüm tasarım, Bahar uyandıran, cümbüş ve udta Metin Özden, bas gitarda Erkan Abdil ve genel sanat yönetmeni kanunda Seda Tüfekçioğlu’nun sahne aldığı konserde izleyiciler unutulmaz bir akşam yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 10:05

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER