İmam hatiplilere hakaret eden Mütercimler’e bir suç duyurusu da Mardin’den

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi, katıldığı bir TV programında imam hatipliler hakkında sarf ettiği sözlerle ilgili Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

İmam hatiplilere hakaret eden Mütercimler’e bir suç duyurusu da Mardin’den
İmam hatiplilere hakaret ederek iftirada bulunan Erol Mütercimler hakkında suç duyuruları yapılmaya devam ediliyor. İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi yönetimi, kamu davası açılması istemiyle Mardin Adliyesine giderek suç duyurusu dilekçesini savcılığa teslim ettikten sonra basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasını grup adına Zeynel Tepe okudu. Tepe, vicdana ve ahlaka sığmayan sözlerin asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

Tepe, “Milletimizin teveccühü ile kurulmasına öncülük ettiğimiz ilk İmam Hatip Okulunun açılışının üzerinden 70 yıl geçmiştir. O günden bugüne imam hatip mezunları ve mensupları insanımızın milli ve manevi anlamda güçlenmesi ve ülkemizin kalkınması adına her alanda önemli vazifeler üstlenmiştir. İmam Hatip camiası, bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, mezunları ve aileleriyle birlikte milyonlarca mensubu olan geniş bir ailedir. Erol Mütercimler adlı şahıs medya yolu ile İmam Hatip camiasına ve bu ülkenin dindar insanlarına karşı ağır hakaret ve iftirada bulunmuştur. Vicdana ve ahlaka sığmayan bu sözler asla kabul edilemez.” dedi.

“Erol Mütercimler’in bu çıkışı, aklı ve vicdanı ideolojileri tarafından esir alınmış hastalıklı zihniyetin çirkin bir yansımasıdır.” diyen Tepe, “Bu söylem aynı zamanda ülkenin birliğini zehirlemekte, toplumda kin ve nefretin yayılmasına sebep olmaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, davranışları ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İmam Hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılması için Adalet Bakanlığımızı ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz.” diye konuştu.

Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Tepe, şöyle dedi:

“İlim Yayma Cemiyeti olarak bu iftiralara karşı hukuki haklarımızı kullanacağımızı ve Mütercimler ile hukuk önünde hesaplaşacağımızı daha önce duyurmuştuk. Bugün konuyla ilgili suç duyurumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu okullardan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; İmam Hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş insanı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.” (İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 12:06

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER