Demirtaş;’’Tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan Bayramı'nı En İçten Duygularımla Kutluyorum’’

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş Ramazan bayramı dolayısıyla vatandaşların bayramını kutladı. Demirtaş yayımladığı kutlama mesajında şunları söyledi;

 Demirtaş;’’Tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan Bayramı'nı En İçten Duygularımla Kutluyorum’’
Kıymetli Hemşehrilerim,

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif-i, tekrar kavuşmak ümidiyle geride bırakırken bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu milletçe hep beraber yaşıyoruz.

 

Bayramlar; birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın, kardeşliğin dalga dalga yayıldığı, güçlendiği, tazelendiği günlerdir. Küslüklerin, kırgınlıkların, dargınlıkların ortadan kalktığı, büyük-küçük demeden herkesin, her kesimden insanın bayram paydasında birleştiği kutlu zaman dilimleridir.

 

Malumunuz olduğu üzere; her yıl sevdiklerimizle birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı’nı bu yıl da koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında evlerimizde kalarak, sevdiklerimizden ayrı kutlayacağız. Ancak önümüzdeki bayramlara sağlıkla, afiyetle, hep birlikte kavuşmamız için belirlenen kurallara riayet etmeli ve sevdiklerimizin iyiliği, sağlığı için bu bayramı da evlerimizde kalarak aile büyüklerimizle teknolojik imkanlar vasıtasıyla bayramlaşıp bulaş riskini ortadan kaldırarak geçirmeliyiz.

 

İnanıyorum ki, bugünleri hep birlikte geride bırakacağız. Nice bayramlarda büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpecek; birbirimizle tokalaşacak, kucaklaşacağız. Kurulan bayram sofralarında ailemizle, dostlarımızla, sevdiklerimizle yine bir araya gelecek; bayram coşkusunu, sevincini, mutluluğunu ve heyecanını ruhumuzda hissedeceğiz.

 

Unutmamalıyız ki; bu müstesna günleri bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerleri uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Ramazan bayramı vesilesiyle; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Başta şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere Mardinli hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2021, 13:30

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER