Büyükşehir Zabıtasından Koronavirüs Denetimleri

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, koronavirüs salgınından dolayı kentte yaşanabilecek fiyat dalgalanmalarına karşı denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Zabıtasından Koronavirüs Denetimleri

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, dünya genelinde yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüs salgını nedeniyle kent genelinde yaşanacak haksız fiyat artışlarının önüne geçmek ve faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulan işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı genelgeleri kapsamında eczaneler, marketler ile gıda ve temizlik ürünleri satan tüm işyerlerinde denetim yapan ekipler, gıda maddelerinde anormal fiyat artışı, stokçuluk olup olmadığı ve faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulan işletmeleri denetledi. 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediyesi olarak şehir genelinde dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını sıklaştırmanın yanı sıra genelgeler kapsamında işyerlerine yönelikte denetim çalışmaları yaptıklarını kaydetti.

Kentte gerçekleşen denetimlerde esnafların uyarıları dikkate aldığını söyleyen Yaman, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyemiz tarafından başlatılan ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşların yoğun olarak kullandığı yerleri, alanları ilaçlama çalışmalarımız sürüyor. Hemşehrilerimizin son günlerde bazı gıda ürünleri, kolonyalar ve diğer hijyen ürünleri fiyatlarında artış olduğu şikayetlerini değerlendiren zabıta ekiplerimiz, ürünlerin kasa ile reyon fiyatları karşılaştırıyor ve faturaları inceliyor. Olumsuzluk tespit edilen işyerleri hakkında tutanak tutularak gerekli kurumlara bildiriliyor. Ayrıca İçişleri Bakanlığımızın Koronavirüs Tedbirleri Konulu Genelgesi kapsamında da Zabıta ekiplerimiz işletmelere yönelik kontrol ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.  Büyükşehir Belediyesi olarak halkın sağlığı ve güvenliği için gereken her türlü çalışma ile tedbirleri almaya devam ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 18:07

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER