Milletvekili Demirkaya’dan Hububatçılara Hayırlı olsun Ziyareti

AK. Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Esnaflarına Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu.

Milletvekili Demirkaya’dan Hububatçılara Hayırlı olsun Ziyareti
Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, Başkan yardımcısı Eyüp Ekinci, Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Talan, Necmettin Aydemir, Sıraç Kalkan ve Zahireci Esnafları tarafından karşılanan Milletvekili Cengiz Demirkaya “Yeni hasat sezonu başta çiftçilere, zahireci esnaflara tarım sanayi sektörüne ve herkese hayırlı olsun temennisinde bulundu. Yaklaşık iki saat kaldığı hububat ticaret merkezinde esnafların sorun ve taleplerini dinledi”
 Ziyaret dolayısıyla bir konuşma yapan Kızıltepe hububat ticaret merkezi ve Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter “ İçimizden biri ve hububat ticaret merkezimizin kurucu, ortaklarından, ayrıca sekiz yıl yönetim kurulu üyemiz olarak görev yapan Sayın Vekilimizin ziyaretinden meslektaşları olarak mutluluk duyduğumuzu ifade etmek isterim. Bu sene ülkemiz ve özellikle Mardin ilimiz çok ciddi kuraklık yaşadı, Kuru alanda yapılan tarımın telef olmasıyla bu alanda üretim yapan çiftçilerimizin büyük kaybı, zararı söz konusudur. Kuraklıktan olumsuz etkilenen çiftçilerimiz hükümetimizden yardım bekliyor. Ayrıca hububat hasatından sonra çiftçilerimiz Haziran ayı içerisinde ikinci ürün mısır ekimini gerçekleştirebilmeleri için yüksek elektrik maliyetlerinin mutlaka makul bir seviyeye düşürülmesi, bunun için tarımda kullanılan elektrik faturalarına yansıtılan 4/1 oranında vergi ve haksız katkı paylarının alınmasına son verilmesi ve sulamada kullanılan elektriğin (GAP) Sulama kanalları Mardin ovamızda faaliyete geçinceye kadar KW bazında değil, cazibe sulamanın olduğu bölgelerde dönüm başına alınan sulama ücretlerine göre eşit ücretlendirme yapılması konusunda haklı talep ve beklentilerimizi hükümet yetkililerimize iletilmek üzere Sayın vekilimize arz ettik. Her zaman halkın içinde olan, halkın sorun ve taleplerini dinleyen, Mardin milletvekilimiz Sayın Cengiz Demirkaya’ya bir kez daha teşekkür ediyorum “Dedi

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 10:12

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER