Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızıltepe’deki kütüphaneyi telekonferansla açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Kütüphanesinin açılışını telekonferansla bağlanarak gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızıltepe’deki kütüphaneyi telekonferansla açtı

Kızıltepe Furkan Doğan Kız Anadolu İmam hatip Lisesi'nde ÖNDER (İmam Hatip Mezunları Derneği) tarafından yapılan “Z” kütüphanenin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferansla bağlanarak gerçekleştirdi.

İstanbul Esenyurt Belediyesinin gönderdiği 3 bin 300 kitap ile ÖNDER’in bağışladığı bin kitapla donanımlı yapılan, "Z" zenginleştirilmiş kütüphanede değişik eserlerin bulunduğu toplamda 4 bin 300 kitap bulunuyor.

Açılışa Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Kaymakam Ahmet Odabaş, kamu kurum müdürleri STK ve oda temsilcileri katıldı.

Telekonferans yöntemiyle kütüphaneye bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurdele kesimi talimatını Mardin Valisi Mustafa yamana vererek, açılışı gerçekleştirdi.

Açılışın ardından gazetecilere açıklamada bulunan Vali Yaman, "Sayın Cumhurbaşkanımızın nezaret ettiği ve açtığı bizlerin de burada açılışa eşlik ettiği Kızıltepe ilçemizdeki Furkan Doğan Kız Anadolu Hatip Lisesi'nin kütüphanesinde birlikteyiz. Hem hayırlı bir Cuma günü hem Ramazan'ın önü güzel bir kütüphaneyi birlikte açtık. Bu vesileyle ÖNDER başkan ve yönetimine, Mardin şubesi başkanı ve yöneticilerine, İmam Hatip Platformu yöneticilerine, buradaki İlim Yayma, Ensar ve diğer sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcilerine teşekkür ediyoruz. İlimizde bu 10’uncu ‘Z’ kütüphane donanımlı. İnşallah buradaki kızlarımız ziyadesiyle istifade edecekler. Burada şunu da belirtmek istiyoruz. Artık belediyelerimiz olarak da büyükşehir başta olmak üzere ilçelerimizdeki belediyelerimizde bu genç kardeşlerimize, Mardin'in öğrencilerine, gençlerine, kadınlarına bu tür hizmetlerde destek olacaklar ve hep yanlarında olacaklar. Bu vesileyle hayırlı olsun." (Mehmet Aslan-İLKHA)

 


Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 15:57

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER