İngiliz Dolaplarını Bilir misiniz?

Çocukluğumuzda büyüklerimiz Osmanlı İmparatorluğu’nun dağılma nedenlerini anlatırken içini çekip, İngiliz dolapları diyerek kafalarını sağa, sola sallıyorlardı. Bizlerde o çocuk yaşta İngiliz dolaplarını dönme dolap sanıyorduk.

Meğer İngiliz dolapları Ortadoğu’da petrolün varlığını keşfedince, bu zengin hazine kaynaklarına hâkim olmak için en büyük engel gördüğü Osmanlıyı içerden zayıflatarak bertaraf etme planın adıymış İngiliz dolapları

Yüz yıldan fazladır Müslüman Ortadoğu halkını özgürlük, demokrasi yalanlarıyla acımasızca birbirine düşürüp şeytani planlarla geleceğini sömürme planların adıymış İngiliz dolapları.

Ortadoğu topraklarını işgal edip, parça, parça irili ufaklı kabile devletleri, muz cumhuriyetleri ve 1948’de Ortadoğu’nun kalbine bir hançer gibi saplayarak kurduğu İsrail Devletiymiş, İngiliz dolapları.

Ortadoğu halkının yaşadığı ve muhtemelen daha yaşanacak birçok trajedi ve acıların baş sorumlusudur İngiliz dolapları. İçinde her türlü acımasızlığın ve vahşetin yer aldığı İngiliz dolaplarını saymakla bitmez.
Afrika kıtasının büyük bir kısmının bütün yer altı zenginliklerini aldıktan sonra halkını açlığa mahkûm eden İngiliz dolaplarıdır.

Deniz aşırı sömürgeleri ile adını “üzerinde güneş batmayan imparatorluk” olarak tarihe yazdıran İngiltere'den bugüne kadar 60 ülke bağımsızlığını kazandı.

ABD değil de neden İngiliz’i yazdım biliyor musunuz?
Dünyanın jandarması bilinen ABD ve dedesi İsrail’i asıl yöneten, yönlendiren İngiltere’dir. Ortadoğu halkalarını birbirine düşman eden, tüm kanlı örgütleri istihbaratı üzerinden yöneten dolapçı İngiliz’in Büyük Ortadoğu Projesi ( BOP) geçen 15 yılda istediği şekilde yol almayınca muhtemelen ABD ve İsrail İstihbaratları Işıd örgütünü eğitip, kurdular.

Işıd Ortadoğu’nun ve Afrika devletlerinin başına bela oldu. Yaptığı katliamların, İslam’da yeri yoktur.
Şimdi Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Sadece bor madeninde Dünya rezervinin% 73 ü bizim topraklarımızda. Diğer yer altı madenlerimizi de buna ilave edersek, Türkiye’nin neden üzerinde oyun oynandığı ortada. İngiliz dolapları şimdi bizim üzerimizde oynanmaya çalışılıyor.

Bu gün bor madeni tıpta kanser dâhil birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Bor, tarımda gübre ve yem sanayinde kullanılmakta. Uçak, sanayi, yakıtlar dâhil birçok yerde bor olmazsa olmazlardan.
Büyük Ortadoğu projesi (BOP) içinde Türkiye’de var. İsrail’in hayali olan vaat edilmiş topraklar (Mezopotamya) Fırat, Dicle ve Nil nehrine kadar uzanan bölgeye kavuşmak için bizim memleketimizi parçalayıp, yönetmek.
Bu kanlı, acımasız planları tersine çevirmenin tek yolu Libya, Irak, Mısır ve Suriye gibi Ülkelerden ders almalıyız. Birlik, beraberlik içinde, demokratikleşme yolunda hızla ilerleyip, İngiliz dolaplarını ters yüz etmeliyiz. Aksi halde yarın çok geç olacak.
Kızılderili atasözü derki; “Bir gölde iki balık kavga ediyorsa oradan bir İngiliz geçmiştir.”


YORUM EKLE