Hükümet,Cemaat kavgasında Kim kazandı?

Yaklaşık Altı sene önce Ergenekon terör örgütü suçlamasıyla yüzlerce asker,polis,siyasetçi,bürokrat,gazeteci,iş adamı ve hukukçu yakalanıp cezaevine konuldu.
 
Devletin Birliğini,Ülke Bütünlüğünü Bozmak ,Meclisi,Demokrasiyi ortadan kaldırmak ve  Darbe amaçlayan Terör örgütü suçlamasıyla bir çoğu  Müebbet hapis ile yargılanan bu insanlar tutukluluk süreleri uzamış gerekçesiyle birazda yasal  değişiklikler yapılarak dalga,dalga yakalandıkları gibi peş peşe salıverildiler.
 
Hani Bunlar karanlık güçlerin başıydılar,Binlerce Faili meçhul ve yargısız infazların baş sorumlusuydular.Uçakla İstanbul da cami bombalayacak,iç savaş çıkaracaklardı ve başımıza balyozu indireceklerdi.
 
Ülkesine ve milletine karşı böylesine büyük ihanet suçlamasıyla 6 yıla yakındır cezaevinde tutulan ve nerdeyse kamuoyunun büyük çoğunluğu tarafından suçlu olduklarına inandırılan bu insanlar bir anda uzun tutukluluk süreleri ile ilgili jet bir düzenleme ile salıverilmeleri bu insanlar hakkında kamuoyunca oluşan suçlu kanı bu sefer tersi bir olgu oluşturmaz mı acaba?
 
Bizim Ulusalcılar tahliyelerin ilk gününde propaganda yapmaya başladılar Vatansever,yurtsever,Kahramanlara zulüm,haksızlık yapıldı diye,Malum insanlarımız çoğunlukla duygusaldır.Şimdiden kamuoyunun bir kısmı  tutuklamaların haksız yere yapıldığına inanmış diyebiliriz. Halkın Bir kısmı ‘da kafaları karıştı.  haklı olarak Halk şunu soruyor. Ergenekon madem terör örgütüydü neden şimdi serbest bırakıldı.Adamlar,madem terörist değildiler neden tutuklandılar
 
Peki bu duruma nasıl gelindi.Malum 17 Aralık Operasyonu toplumu siyasi,sosyal ve ekonomik yönden olumsuz etkiledi. Bana sorarsanız yaşanan bu sürecin en büyük zarar faturası    benimde yıllarca samimiyetle gönül bağıyla sevip saydığım Cemaate çıkacak. Kim ne derse desin hizmet hareketi olan cemaatin gönüldeşleri,sevenleri bu yaşananlardan büyük üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadılar.çünkü cemaate gönül verenler aynı zamanda AK.Partiye de gönül vermiş insanlardır. Seçim sürecinde kritik bir dönemde yapılan bu operasyon halkın büyük çoğunluğu tarafından yolsuzluk ve rüşvetten çok  yıpratma teşebbüsü olarak değerlendiriliyor. Madem yolsuzluk vardı Bazı dinleme tapeleri 2012 yılına ait olduğu söyleniyor. neden savcılar seçime yakın bir dönemi bekleyip düğmeye bastılar. 6 Ay önce veya seçimden sonra soruşturma başlatılsaydı ya?
Operasyonun adı yolsuzluk ve rüşvet deniliyor, Rüşvetin amacı ve tarafları olur. Bulunan paralar Rüşvet ise hangi usulsüz işlem karşılığında alınmış. Ayrıca rüşveti veren kişi veya kişilerin isimleri henüz açıklanmadı.
 
Amacım burada kimseyi aklamak veya suçlamak değil.Benimkisi halktan dinlediğim tepki ve edindiğim izlenimle, kişisel bir analizidir.
 
Burada bir gerçek var Cemaat ve Hükümet Birbirini yıpratırken birileri arada kendilerine siyasi malzeme üretiyor .Operasyondan Türkiye zarar gördü.Ergenekon’a Piyango Vurdu
ve selam.

YORUM EKLE