Parke ve Bordür Fabrikasında Üretim Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi üretimini yaptığı parke ve bordür taşlarını şehir genelinde vatandaşların hizmetinde kullanıyor.

Parke ve Bordür Fabrikasında Üretim Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlamak adına kurmuş olduğu Parke ve Bordür Üretim Fabrikasında parke ve bordür üretimini aralıksız sürdürüyor.

Türkmen Geçidi’nde bulunan fabrika alanı içerisinde bulunan Büyükşehir Belediyesine ait taş ocaklarında önceden hazırlanmış agrega taşından günlük 50 palet olmak üzere 400 metrekare parke taşı üretimi yapılmakta. Bunun yanında günlük 120 palet olmak üzere 960 metretül bordür taşı üretimi yapılmakta.

Fen İşler Daire Başkanlığı tarafından şehir genelinde yol ve kaldırım çalışmalarında kullanılan parke ve bordür taşı, sert, boşluksuz, aşınmaya ve yaşanabilecek don olaylarına karşı dayanıklı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ait şantiyelerde üretimi yapılan parke ve bordür taşı hem belediye bütçesine katkıda bulunurken hem de zamandan tasarruf edilmesi sağlanmakta. Özellikle kırsal mahalleler başta olmak üzere şehir merkezlerinde de yol ve kaldırım çalışmalarında kullanılan parke ve bordür taşı çalışmaların yapıldığı güzergahlara ayrı bir hava katmakta.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER