Emperyalistler Özgürlük Uğruna Devirdikleri Diktatörleri Halk Özlemle Arıyor.

Birinci Dünya savaşı esnasında dönemin emperyalist güçleri olan İngiliz ve Fransızlar Osmanlının dağılmasından sonra Birleşik Arap Kralığını vaderek, yerel güçleri isyana teşvik ettiler. Fakat gerçek öyle değildi. Osmanlının dağılmasıyla Büyük Arap Krallığı yerine, Emperyalistler 17 sömürge Arap devleti kurdurdu.
Yaklaşık bir asırdır Sömürgeci,Emperyalistler Ortadoğu halklarını ve zengin petrol kaynaklarını sömürmekle kalmayıp, halklar arasına kin ve düşmanlık yerleştirmek için Bölücülük malzemesi olarak  milliyetçilik, mezhepçilik ve kabileciliği    iyi kullanarak, halklar arasında iç huzursuzluğu ve çatışmaları başlattılar, Her geçen gün bu çatışmalar dahada derinleştirilerek, yaygınlaştırılıyor.
Fakat son yıllarda Filistin'deki kararlı halk direnişi Emperyalistlerin büyük babası olan İsrail siyonizmin beklemediği türden olması başta ABD olmak üzere, tüm Emperyalistleri harekete geçirdi. başta İsrail'in güvenliğini garantilemek ve önümüzdeki en az yarım asırlık Ortadoğu'nun petrol, su ve maden kaynaklarını sömürmek için Büyük Ortadoğu projeleri olan (BOP) hayata geçirmek amacıyla daha önce demokrasi, insan hakları, Arap baharı ve özgürlükler Adı  altında hazırlanmış senaryolarını Yemen, Mısır, Libya, Suriye'de uygulayıp,  büyük oranda başardılar. Bu ülkeler kan gölüne dönerken, onlar tiyatro izler gibi vicdansızca ve ahlaksızca sahte sağduyu ve yapmacık üzüntülerini makyajlı sözcüleri aracılığıyla Tv.lerde dünyaya duyurup, herkesle alay etmeyi her zamanki gibi,inandırarak,başarıyorlar.
BOP. senaryosunun kalan son sahnelerini uygulamak ve yol haritasını sonuçlandırmak için, Ortadoğu'nun büyük ülkeleri Türkiye ve İran'da iç kargaşalar  ve çatışmalar çıkartarak, Suriye'de yaşanan iç savaşın içine çekmek için her türlü kirli oyun ve provokasyonları netice vermeyince, ABD. kontrolünde olan IŞID Terör örgütü önce Şiilere daha sonrada  Türkmen ve Kürtlere saldırarak yaptığı vahşi katliamların görüntülerini  basına servis yaptılar. Burada amaç infial yaratmak, Şiiler için İran'ı Kürt ve Türkmenler içinde Türkiye'yi içerden karıştırmak ve iç savaş çıkartmaktı.
ABD ve onun emperyalist ortakların bu hamlesi şimdilik tutmadı. Ama hep tutturdukları birşey vardır. Ortadoğu halklarını kandırmayı iyi biliyorlar. Sözde Kürtlere yardım etmek amacıyla Kobane'de hava operasyonları düzenliyorlar. Enteresandır ya hedefi tutturamıyorlar, yada havadan attığı silahların birkısmı kendi örgütü IŞID'IN mevzilerine düşüyor. Canları istediği zaman Kaddafi'yi tünelde , Saddam'ı sığınakta, Usame Bin Ladin'i yeraltı villasında üstün teknolojiyle tesbit edebiliyorlar.
ABD ve batılı ülkeler asırlardır Ortadoğu halklarına zulüm, kan gözyaşı ve acıdan başka birşey vermediler. Ortadoğu'da devirdikleri diktatörleri şimdi halk hasretle ve özlemle arıyor. Bu coğrafyada bin yıldır kardeşçe yaşayan halklar sorunlarını barış içinde kendileri Çözmelidir,Aksi halde Emperyalistlerin İthal çözüm projeleri Gelecek nesilleri de sömürecektir.!

YORUM EKLE