MAÜ 7 İlde Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) Yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi (TÖMER) birimi ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü’nün ortak organizasyonu ile 7 farklı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Yabancı Öğrenci Sınavı(YÖS) başarılı şekilde tamamlandı.

MAÜ 7 İlde  Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS)  Yaptı

25 Haziran 2020’de Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Mersin, Bursa, İstanbul ve Samsun olmak üzere 7 farklı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Yabancı Öğrenci Sınavı’na başta Suriye ağırlıklı olmak üzere farklı ülkelerden yaklaşık 1250 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Mardin Artuklu Üniversitesi olarak ilk kez farklı şehirlerde eş zamanlı olarak YÖS sınavını gerçekleştirdiklerini belirten Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Dr. Ahmet Bütün,

“Sınavın kaliteli ve profesyonel bir şekilde yürütülmesi için geniş bir ekip ile birlikte yoğun mesai harcadık. Üniversitemiz tarafından  hazırlanan ve yabancı öğrencilerin daha başarılı olmalarını mümkün kılmak için  sınav soru kitapçıklarını Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 ayrı dilde hazırladık. Yaptığımız sınavlara katılımın yoğun olması, yabancı öğrencilerin sınavlarımızı benimseyerek bizlere güven duyduğunun bir kanıtıdır.” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından yapılan ‘YÖS’ sınav sonuçlarının, ülkemizde 57 üniversite tarafından Yabancı Öğrenci başvuru ve yerleştirme işlemlerinde kullanıldığı bilgisini paylaşan  MAÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Mustafa Öztürk,

MAÜ-YÖS 2020/2 sınavına gösterilen yoğun ilgiden dolayı, yakın zamanda MAÜ-YÖS 2020/3 sınavının yapılması için ilana çıkacaklarını ve  yeni dönemde 5 bin öğrencinin katılım göstermesini hedeflediklerini söyledi.

Öztürk, pandemi salgınının bitmesi ile birlikte YÖS sınavının yurt dışında da yapılmasını planladıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 11:14

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER