“5 BİN KİTAPLI KÜTÜPHANE”YE KAYMAKAM DESTEGİ

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş İstiklal Ortaokulu Kütüphanesine 5 Bin Lira Destek Verdi.

“5 BİN KİTAPLI KÜTÜPHANE”YE KAYMAKAM DESTEGİ

Kızıltepe İlçesinde bulunan İstiklal Ortaokulu’nda, Kültür Edebiyat Kulübü bünyesinde, üç aydır yürütülen “5 Bin Kitaplı Kütüphane” kampanyası sona erdi.

“5 Bin Kitaplı Kütüphane” adı verilen İstiklal Ortaokulu kütüphanesine il dışından da yoğun ilgi gösterildi. Kampanyayı ise, Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş’in kütüphaneye yaptığı 5 bin liralık bağış ile kapattı.İstiklal Ortaokulu "Kültür ve Edebiyat Kulübü" bünyesinde başlayan "5 Bin Kitaplı Kütüphane" Kampanyasını Okul Müdürü Mehmet Fatih Karaboğa yönetiminde, Türkçe öğretmenleri Metin Aydın ile Mehmet Emin Yıldız’ın yürüttüğü belirtildi. Gelen destek ve kitap yardımlarıyla kısa sürede okulun kütüphanesi için yeni malzemeler alınarak düzenlendi. İl içinden ve il dışından İstiklal Ortaokuluna adeta kitap gönderme yarışı başladı. Önümüzdeki hafta (18 Mart Salı, saat 14.00) açılışı yapılacak kütüphaneye, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş 5 bin liralık destek vererek eksiklerini tamamladı.

Kampanya Koordinatörlerden Eğitimci-Yazar Metin Aydın, “Kızıltepe Kaymakamımız Sayın Erdoğan Turan ERMİŞ’in Kütüphanemize yaptığı 5 bin liralık bağışla satın alacağımız 2 bin civarındaki kitaplarımızla, 5 BİN KİTAPLI KÜTÜPHANE projemiz nihayet sonlanmış oluyor. Sayın ERMİŞ'e ve bugüne kadar Kütüphanemize katkılarını sunan tüm kitapseverlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesileyle, bölgemizde ilk olması hasebiyle dikkat çeken bu güzel çabada tuzu olan herkesi kutluyorum.” dedi. İstiklal Ortaokulu Müdürü Mehmet Fatih Karaboğa İse, “Kütüphanenin açılışına bize destek veren bütün dostlarımızı davet ediyoruz. Ve özellikle de Kızıltepe dışından kütüphanemizin açılışımıza gelecek tüm dostlarımızı imkânlarımız oranında ağırlamayı görev biliyoruz. Kitapseverler olmasaydı, değil 5 bin kitabı bir arada görmek, onların hayalini bile kurmak mümkün değildi.” dedi.

Salı günü açılışı yapılacak olan kütüphanenin il genelindeki okullara örnek teşkil etmesi bakımından önem taşıdığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 10:56

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER