DÜNYA BARIŞ GÜNÜ

 "Eskiden Sovyetler Birliği ve Varşova Paktı üyesi ülkeler barış içinde bir dünya mücadelesi görevini hatırlatmak amacıyla Almanya'nın 1939 yılında Polonya'yı işgal ederek İkinci Dünya Savaşı'nı başlattığı tarih olan 1 Eylül'ü “Dünya Barış Günü” olarak ilan etmiştir.
Bugün ortadoğuda emperyalist süper güçlerin petrol ve doğalgaz rezervelerin paylaşımında anlaşamaması Arap buharı adı altında Ortadoğuda mezhepler kavagasını ve kaoslar çıkarak libyada yemende ırakts suriyede iç savaşları çıkararak iktidarları devirdiler.
Yetmeyip ortdoğuda suni örgütler kurarak var olan örgütlerle çatıştılar.
Kendi askerlerini çatışmalarda uzak tutarak var olan örgütlerle yardım ederek orgutleri amaçlarının dışında kullanıp o bölgelerdeki zengnlik kaynakları rezervelere el koydular yapılan yardımların karşılığında petrol ve doğal gazı savaş sahasının dışına çıkararak dünyaya pazarlıyorlar.
Şimdide gasp ettikleri petrolün onlara göre güvenlik bir çıkış yolu olmalı bu çıkış yolu doğu Akdeniz tek bir engel var Suriyede İDLİB var.
Rejim idlibe operasyon düzenlemek için hazırlıklar yapmaktadır.
ABD Kürtleri silahlandırıp İDLİB"e sevk etmektedir.Rusya Iran"in rejimin müttefiki Turkiyenın Suriyeyle 900 km lik sınırı olması ve İdlipte gözlemici görevinde olması ve devletinin bekası için yoğun diplomatik atakla Rusya İran Türkiye bu hafta üçlü zirveye hazırlanıyorlar.
Dığar yanda ABD Akdenize füze donanımlı konvansyonel silahları gündererek Rusya da
25 gemiyle 30 uçakla lazer güdümlü füzelerle
Tatbikat yapma kararını alması süper güçlerin kendileri 2 eylül Dünya barış günü ilan etmesi Akdeniz de 2018 de bir eylül dünya barış günü savaş çanlarını çalıyorlar.
Birinci Dünya savaşı ikinci Dünya savaşı avrupa balkanlarda taş üstüne taş kalmadı yahudiler hiristiyanlar ve müslümanlar bu savaslardan çok çektiler.
Bu tarihi zaman içinde eğer savaşların talan yıkım katliam hatta nesillerin yok olmasına sebep olacağını hesap etmeden savaş çığırtkanların yapmak her milletin kendi iktidarlarina müdahele ederek barışı sağlayacaklarını 
Diliyorum
YORUM EKLE