Bayramınızı Kutlamıyorum

Bu yazı güzel güzel klimalı evlerde  geçirilen ramazan ayının sonunda bayramın tadını çıkaranlaradır. Bu yazı sağlık sorunu olmadığı halde oruç tutmayıp bayramı dört gözle bekleyenleredir. Bu yazı Müslüman olup Ramazan boyunca Müslümanların gözü önünde yolda, çarşıda, pazarda zerre kadar utanmadan su veya sigara içenleredir. İşte ben sizin bayramınız kutlamıyorum.
Çünkü oruç tutmayanın bayramı hak ettiğini sanmıyorum. Bayram Allah rızası için her şartta oruç tutan veya tutmaya çalışanındır. “Bu sıcakta da oruç tutulmaz” diyenin bayramını kutlamıyorum.
Bir de ‘Küçük Şeytan İsraile’ yarıyor diye kola içmeyip tüm hayatını ‘Büyük Şeytan Amerikaya’ yarayanların bayramını kutlamıyorum. Onbir ayın sultanı olan Ramazan ayını ‘tıkınma ayı’ haline getirenlerin de bayramını kutlamıyorum. Buzhane gibi evinde televizyonun karşısında Filistin’e düşen bombayı ramazan topu sayıp (veya sanıp) iftar edenlerin bayramını hiç kutlamıyorum. Bir de tüm bunların karşısında ‘şekeri çamura düşmüş’ bir çocuk kadar üzülmeyenlerin de bayramını kutlamıyorum.
Ben de zaten bunların karşısında elimden bir şey gelmediği için bu bayramı hak etmedim.
Bu yüzden Siz de benim de bayramımı kutlamayabilirsiniz.

YORUM EKLE