Unat;”Maaşlarda 2019 Sonu Yüzde 41 Üzerinde Artiş Olacak”

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit UNAT : Memur Maaşlarında, 2019 Sonu İtibariyle Yüzde 41’İn Üzerinde Bir Artış Olacak.

Unat;”Maaşlarda 2019 Sonu Yüzde 41 Üzerinde Artiş Olacak”

Memur-Sen bağlı Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit UNAT, bugün başlayacak olan  toplu sözleşme süreci ile alakalı açıklama yaptı. Açıklamasında UNAT  hükümete birbirinin alternatifi 3 farklı teklif sunduklarını, teklif kabul görürse memur maaşlarının 2019 sonu itibariyle yüzde 41’in üzerinde artacağını ifade etti. Memur-Sen’in memur maaş zamları hakkında yaptığı çalışmaları tamamladığını ve 24 Temmuz tarihinde de hükümet yetkililerine teslim ettiğini söyleyen Başkan UNAT, istekleri arasında dini bayramlarda bin 915’er TL ikramiyede olduğunu belirtti.


Sözleşmede sadece maaş zammı taleplerinin olmadığının altını çizen UNAT,  “Memur-Sen olarak oransal zam artı refah payı artı enflasyon farkı taleplerimiz ile memurlarımızın beklentilerini yerine getirecek teklifle masaya oturuyoruz.  2018-2019 yıllarını kapsayacak sözleşmeden bazı isteklerimizi açıklamak gerekirse ,  Dini bayramlarda 1915 TL ikramiye , yeni evlenen memurlarımıza bir defaya mahsus 4 bin 878 TL evlilik yardımı, emeklilere 475 TL iyileştirme istiyoruz. Bu sözleşmede sadece maaş zammı taleplerimiz yok, ayrıca koşulsuz olarak 4-B ve 4-C de çalışan arkadaşlarımızın kadroya geçmesini talep ediyoruz. Çalışma hayatı boyunca bir defaya mahsus haç izni de taleplerimiz arasında yer alıyor. Yine en önemli isteklerimizden biriside kılıf kıyafet özgürlüğüdür” şeklinde konuştu.

“Toplu sözleşmede tek yetki Memur-Sen’de”

2018-2019 Toplu sözleşmede tüm sorumluluğun ve tek yetkinin Memur-Sen’de olduğunu belirten Başkan Ümit UNAT, Memur-Sen’in hem kendi üyeleri için hem diğer sendika üyeleri için hem de sendikasızlar için hükümet ile görüşmeye tek yetkili olduğunu söyledi.  Ümit UNAT, “Maalesef bazı sözleşmede yetkisi olmayan sendikaların temsilcileri sanki sözleşmede söz almışta konuşmuş gibi açıklamalar yapıyor. Bu rol çalmaktan başka bir şey değildir. Hiç birde anlamı ve geçerliliği yoktur. Burada amaç bilgi kirliliği oluşturarak rant devşirmektir” dedi.

Memur-Sen olarak sözleşmenin en kısa sürede bitmesi için çalışacaklarını söyleyen UNAT , toplu sözleşme süreci sonunda pazarlık masasından üyelerimizi memnun edecek sonuçlarla ayrılmayı hedefliyoruz. Bu sürecin tüm çalışanlar için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 11:44

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER