Umut Kervanı Kovid-19’un Def’ine Niyet Kurbanlar Kesti

Mardin Umut Kervanı, “yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler size merhamet etsin” temasıyla Kovid-19 Hastalığının Def’ine Niyet, vekalet Usulüyle Kurbanlar Kesti.

Umut Kervanı Kovid-19’un Def’ine Niyet Kurbanlar Kesti
 

İnsani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı, Kovid-19 hastalığının sürmesinden dolayı bir süre önce halka ve hayırseverlere “yardımlaşma, dayanışma, duyarlılık ve iyilik çağrısı” yapmıştı. Yapılan çağrıdan hayırseverlerin olumlu dönüt sağlaması üzerine Mardin Umut Kervanı hastalıkların def’ine niyet adak ve sadaka kurbanları kesti. Çalışma ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “ Hamdolsun bir çalışmayı daha icra etmek üzere bir araya geldik. Daha önce yapmış olduğumuz yardımlaşma, dayanışma ve iyilik çağrımız hayırseverler tarafından karşılık buldu. Hayırseverlerimizin vekalet usulüyle kesmemiz üzere bize teslim ettikleri adak ve sadaka kurbanları ile kovid-19’un def’ine niyet Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım Gönüllülerinin kendi aralarında aldıkları küçük başları kestik. Rabbim, bu kurbanlar vesilesiyle özelde hayırseverlerimizi, gönüllülerimizi genelde de tüm insanlığı bu kovid-19’dan muhafaza etsin, azad eylesin. Hastalanmış olanlara da Şafi ismiyle şifa versin” dedi.

Kesilen kurbanlarla ilgili de bilgi veren Akman, açıklamasına “kurbanlarımızı vekalet usulüyle kestik, ardından parçalayıp kırmızı et paketlerine dönüştürdük. Hamd olsun bu paketleri  “hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz” hadisine binaen kovid-19’un def’ine ve tüm hastaların şifasına niyet Artuklu merkezdeki mahallelerde ve Kabala mahallesindeki onlarca muhtaç aileye ulaştırdık. Yine bunun yanında “yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler de size merhamet etsin” hadisine binaen sahipsiz onlarca sokak hayvanına da güzel bir ziyafet verdik. Rabbim,  kesilen kurbanlar, tebessüm ettirilen mahzun simalar ve aç açıkta, üşüyen, sahipsiz, kimsesiz hayvanlara gösterilen merhamet hürmetine her tür kazayı, belayı, hastalığı, afetleri hayırseverlerimizden, gönüllülerimizden, kardeşlerimizden, üyelerimizden, islam ümmetinden ve tüm insanlıktan uzak eylesin, Amin.” Diyerek devam etti.

Akman, son olarak hayırseverlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

“İyilik çağrımıza olumlu karşılık veren hayırseverlerimize, gönüllülerimize ve gecenin geç saatine kadar bu soğukta kapı kapı dolaşan, yine sokak hayvanlarına ulaşmaya çalışan insani yardımın mutfağındaki iyilik kahramanlarına teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlesinden razı olsun. “

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 14:07

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER