Sürü elemanına donanımlı ekipman dağıtıldı

Mardin’de sürü elemanının işlerini kolaylaştıracak ekipmanların dağıtım töreni düzenlendi. Proje kapsamında 504 yetiştiriciye donanımlı ekipman çantası dağıtımı yapılacak.

Sürü elemanına donanımlı ekipman dağıtıldı


Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Artuklu ilçesinde “Sürü Elemanına Donanımlı Ekipman Dağıtım Programı” kapsamında sırt çantası içerisinde; elektrikli kırkım makinesi, kırkım makası, powerbank, el feneri, kuzu biberonu, şapka gibi sürü elemanın işlerini kolaylaştıracak ekipmanların dağıtım törenine katıldı.

“Güzel şehrimiz Mardin, tarıma elverişli Mezopotamya’nın bereketli topraklarıyla, tarımdan hayvancılığa zengin bir yelpazeye sahiptir. Şehrimizin bu olanaklarını teknolojiden çokça istifade eden, tarımsal ve hayvansal üretim anlayışıyla bütünleştirmek nihai hedeflerimiz arasındadır. Devletimizin kırsal kalkınmaya verdiği desteklemeler ile, hayvancılık ve tarım vatandaşlarımızın önemli istihdam kapısı olmaya devam edecektir. Mardin’in merkezinde de kırsalında da gündemimiz kalkınma. Hayvancılık ve çiftçilik için kamu yatırımlarımız ve kamu hizmetlerimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Proje kapsamında; en az 100 anaç koyun-keçi sahibi olup, sürü yönetimi elemanı sertifikasına sahip ve en az 3 yıl aktif işletmesi bulunan 504 yetiştiricimize donanımlı ekipman çantası dağıtımı yapacağız. Bu duygularla sürü elemanlarına dağıtacağımız ekipmanların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Projenin hazırlanmasında emeği ve katkısı olan tüm kurumlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Akkoyun, konuşmasının ardından yetiştiricilere ekipman dağıtımını gerçekleştirdi.

Programa Vali Akkoyun’un yanı sıra Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, GAP idaresi Bölge Başkanı Hasan Maral, Tarım ve Orman İl Müdürü Menduh Dinler ve yetiştiriciler katıldı.

Furkan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER