MAÜ, Şırnak Üniversitesi İle Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü İmzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi arasında araştırma-geliştirme (AR-GE), bilimsel ve teknik çalışmalarda kullanılan analizlerin gerçekleştirilmesinde karşılıklı işbirliğini ve ortak girişimleri geliştirmek amacıyla, Merkezi Araştırma Laboratuvarı işbirliği protokolü imzalandı.

 MAÜ, Şırnak Üniversitesi İle Araştırma Laboratuvarı  İşbirliği Protokolü İmzaladı
 

İki üniversitenin Merkezi Araştırma Laboratuvarları tarafından yürütülen analizleri,araştırma-geliştirme, bilimsel ve teknik çalışmalara ait bütün iş ve işlemlerin yapılması gibi  birçok alanda mutabakata varılan İşbirliği Protokolü, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Şırnak  Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan tarafından imzalandı.

Protokol imza görüşmesinde, Protokolün iki üniversitenin araştırma- geliştirme kalitesini ve  teknik başarısını  tırmandıracağını  belirterek konuşmalarına başlayan MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,

 “ Mardin Artuklu Üniversitesi olarak bölgenin her türlü çözümleme ve teknik bilim analizlerine cevap vermek için yüksek donanımlı cihazlarla hizmet ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu protokol ile  iki üniversitenin araştırma kalitesine test-analiz ortak çalışmaları ile  başarılı bir etki yaratacağına inanıyorum.” dedi.

Şırnak Üniversitesi Merkezi araştırma Laboratuvarı ile Mardin Artuklu Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın kendi imkânları çerçevesinde gerçekleştiremedikleri test ve tahlillerin karşılıklı talepler ile karşılanabileceği bilgisini veren MAÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı Müdürü Aziz Korkamaz, her iki kurumunda mevcut alt yapılarının ortak kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğini ve her türlü bilimsel çalışmalarda tarafların karşılıklı  mevcut alt yapı olarak kullanabileceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 11:33

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER