Mardin’de ‘Kudüs’ konulu karikatür sergisi yapılacak

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti (MGYC), Karikatürist Mikail Çiftçi’nin katılımıyla Kudüs Nöbeti çadırında sergi açıyor.

Mardin’de ‘Kudüs’ konulu karikatür sergisi yapılacak

Mardin'de aralarında Memur-Sen, Dost-Der, MÜSİAD, Ensar Vakfı, Cihannüma ve İlim Yayma Cemiyetinin de yer aldığı sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Mardin Kudüs Platformunca 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında kurulan çadırda başlatılan ‘Kudüs Nöbeti’ devam ederken, tolumun her kesiminden nöbete destek yağıyor.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti (MGYC) de Kudüs Nöbetine destek amaçlı karikatür sergisi açıyor. Kudüs konulu karikatür sergisi, yarın Cuma Namazının ardından saat: 13.00’te Kudüs Nöbeti çadırında, Karikatürist Mikail Çiftçi’nin katılımıyla açılışı yapılarak ziyarete açılacak.

Sergi açılışına tüm Mardinlilere davet eden Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti (MGYC) Başkanı Abdulkadir Üründü,  Kudüs/Mescid-i Aksa davasına sahip çıkmak ve mazlum Müslümanların yanında olmak amacıyla düzenlenen sergiye tüm halkı davet etti.

Üründü, “Emperyalist ABD’nin büyükelçiliğini tel aviv’den Kudüs’e taşıyarak Kudüs’ü işgalcilerin başkenti olarak tanıması yönündeki açıklamasının ardından karara tepki amaçlı Mardin’de Kudüs Platformu kuruldu. Platform, 15 Temmuz Meydanı’nda kurulan çadırda süresiz ‘Kudüs’ nöbetine başladı. Bizler de başlatılan nöbete destek vermek amacıyla yarın Cuma namazını müteakiben çadırda Kudüs konulu karikatür sergisi açıyoruz. Sergide; israil işgali sebebiyle ailesiyle beraber küçük yaşta Filistin'den göç etmek zorunda kalan Filistinli karikatürist Naci el-Ali ve Rehber TV’de ‘Günün Çizgisi’ adıyla karikatür yapan Mardinli karikatürist Mikail Çiftçi’nin eserleri yer alacak. Ayrıca karikatürist Mikail Çiftçi de aramızda olacak.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 09:25

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER