Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Mardin’de İncelemelerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, çeşitli ziyaret ve programlar ile bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Mardin’de İncelemelerde bulundu
 Kültürel varlıkları inceleme ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Mardin’e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Valiliğe gelişi sırasında Vali Demirtaş tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Demircan,  Valilik Şeref Defterini imzaladı. Ardından Bakan Yardımcısı Demircan ve Vali Demirtaş, Bakanlığın Mardin’deki kültür ve turizm yatırımları hakkında bir süre görüştüler.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Demirtaş, Bakan Yardımcısı Demircan’a Mardin’in tarihi ve kültürel varlıkları, doğal güzellikleri, restorasyon çalışmaları ve devam eden kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

 

Valilik ziyaretinin ardından Bakan Yardımcısı Demircan, yapılması planlanan çok amaçlı İl Kütüphanesi için öngörülen alanda, Kasımiye Medresesi, Şeyh Çabuk Camii, Kırklar Kilisesi, Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, Mardin Kalesi ve Dara Antik Kentinde incemeler bulunarak bilgiler aldı.

Bakan Yardımcısı Demircan, Tellallar Çarşısı ve tarihi Birinci Cadde üzerindeki çarşı esnafını ziyaret ederek bereketli ve hayırlı kazançlar diledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç eşlik etti.

 

Bakan Yardımcısı Demircan Kızıltepe'de

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kızıltepe ilçesini de ziyaret ederek ilçede yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında incelemelerde bulundu.

 

Kızıltepe Tarihi Ulu Camiiyi gezen ve Restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alan Bakan Yardımcısı Demircan yeni yapılacak Kızıltepe Yeni İlçe Halk Kütüphanesi alanında incelemelerde bulunarak yapılması planlanan Halk kütüphanesi hakkında bilgi aldı. Kızıltepe ilçesindeki ziyaretinde Bakan Yardımcısı Demircan’a Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, İlçe Kaymakamı Hüseyin Çam, Ak Parti il başkanı Faruk Kılıç, ilçe başkanı Bülent Şahin, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, ilçe müftüsü Masum Taşçı ile yetkililer eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 09:54

ÖMER BEKEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER