DİKA Genel Sekreteri Batman OSB'deki Şirket Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ Batman Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek burada faaliyet gösteren firmaların temsilcileriyle bir araya geldi.

DİKA Genel Sekreteri Batman OSB'deki Şirket Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Batman’da çeşitli temaslarda bulunan DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek Batman OSB’de işletmesi bulunan şirketlerin yetkilileriyle toplantı yaptı. Bu toplantıda Cazibe Merkezleri Programı birinci başvuru süreci sona erdikten sonra başta Batman olmak üzere TRC3 Bölgesi’nden yapılan yatırım başvuruları değerlendirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı dört ildeki yatırım destek ofisleri aracılığıyla, Cazibe Merkezleri Programı birinci başvuru sürecinde kabul edilen yatırım dosyaları konusunda, Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Batman Organize Sanayi Bölgesi’ndeki şirket sahiplerine bilgi verdi. Ajans’ın faaliyet gösterdiği TRC3 Bölgesi’ndeki dört ilden (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) yatırım destek ofislerine 598 adet yatırım başvurusu yapıldığını söyledi. Müracaatların sürdüğü beş haftalık dönemde Mardin’den 299, Batman’dan 189, Siirt’ten 53 ve Şırnak’tan 57 adet yatırım dosyası başvurusunun DİKA tarafından kabul edildiğini belirtti. Genel Sekreter yaptığı açıklamada “Ajansımız TRC3 Bölgesi’ndeki dört ilde, Ajans’ın Yatırım Destek Ofislerinde kurduğu teknik yardım masaları aracılığıyla yatırımcılara danışmanlık yaparak yatırım dosyası başvurularını aldı. Dört ildeki ofislerimizin yaptığı danışmanlık hizmeti sonucunda, Ajans Bölgesi’ne yatırım yapmak isteyen bazı yatırımcılar başvuru dosyalarını doğrudan Kalkınma Bankası’na teslim ettiler. Bu nedenle TRC3 Bölgesi’ne yatırım talebinde bulunan yatırımcı dosya sayısı çok daha fazla olup, Ajansımız tarafından kabul edilen 598 adet dosya başvurusu değerlendirilmek üzere Kalkınma Bankası’na gönderildi. Bu yatırım dosyaları aldığımız bilgilere göre takriben iki üç ay içerisinde Kalkınma Bankası tarafından değerlendirmesi yapıldıktan sonra sonuçları açıklanacaktır” dedi.

Ayrıca Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren şirketlerden Cazibe Merkezleri Programı’na başvuruda bulunanlar, kendi yatırım dosyaları ile ilgili merak ettikleri soruları DİKA Genel Sekreteri’ne yönelterek sorularına cevaplar aradılar. Genel Sekreter’de Batman OSB’de bulunan yatırımcıların yaşadıkları sorunlar konusunda kendilerinden bilgi alarak bu sorunlara çözüm bulma noktasında Ajans olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için fazlasıyla gayret sarf edeceklerini söyledi.

Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde samimi bir ortamda gerçekleştirilen toplantının katılımcıları, karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunduktan sonra toplantı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 08:04

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER