Büyükşehir Belediyesi kadınlar için kurs açacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi kadınlar için meslek edindirme kursu açıyor.

Büyükşehir Belediyesi kadınlar için kurs açacak
Mayıs ayında açılacak kursta eğitimi verilecek bazı alanlarda 60 kadın için Mardin Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ile Mardin Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalandı. Sözleşme gereği kadınlar kurs sonunda sertifika alabileceklerdir.

Meslek Edindirme kursu sözleşmesi Eş Başkanı Februniye Akyol Akay, Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Abdurrahim Yalçın ve Kadın Politikaları Daire Başkanı Mekiye Güzel'in katıldığı bir toplantı ile Mardin Büyükşehir Belediyesinde imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı bünyesinde açılacak olan meslek edindirme kursunda ev tekstil ürünleri, yöresel kilim dokuma ve geleneksel el nakışları kursları verilecek. Kurs süresinde kadınların ürettikleri ürünlerin satışa sunulması içinde farklı çalışmalar yürütülecektir.

Kurslara başvurmak isteyenler 10 Nisan Cuma gününden itibaren, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığına başvurmaları gerekiyor. 20-21-22 Nisan saat 10'da kursa alınacaklar için mülakat yapılacak. Kurslar 4 Mayıs'ta başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 15:16

derik47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER